II liga siatkarek. Pogoń Proszowice drugi raz wygrywa w play off!

Aleksander Gąciarz
Pogoni Proszowice brakuje jednego zwycięstwa, by awansować do II rundy play off
Pogoni Proszowice brakuje jednego zwycięstwa, by awansować do II rundy play off Aleksander Gąciarz
W drugim meczu pierwszej fazy play off o awans do I ligi siatkarek Pogoń Proszowice pokonała w piątek na wyjeździe Tomasovię Tomaszów Lubelski 3:2

Pogoń, która do końca musiała walczyć o utrzymanie w II lidze, jest o krok od awansu do II fazy play off. Piątkowy mecz do złudzenia przypominał potyczkę sprzed dwóch tygodni w Proszowicach. Wtedy również zawodniczki z Tomaszowa wygrały dwa pierwsze sety. W piątek uczyniły to nawet z jeszcze większą łatwością.

Prawdziwa walka rozpoczęła się jednak od trzeciego seta. Sygnał do ataku dała trzema asami serwisowymi Czekaj. Świetnie spisywała się również libero Wojta. Najlepszy mecz w sezonie rozgrywała Żydzik. W efekcie w zespole z Proszowic zupełnie nie było widać braku bardzo ważnych do tej pory ogniw, czyli Nowak i Szkodny.

W emocjonującym tie breaku ogoń prowadziła 14:9, by ostatecznie wygrać "na przewagi".

W sobotę o godz. 12 oba zespoły zagrają po raz kolejny. Jeżeli Pogoń wygra, wróci do domu z awansem do II rundy. Gdy górą będzie Tomasovia, dojdzie do czwartego meczu... w sobotę o 19.

Autor: Joanna Urbaniec