II liga siatkarek. Pogoń Proszowice pożegnała się z kibicami wygraną z Wisłą

Aleksander Gąciarz
Zawodniczki Pogoni pożegnały się z halą w dobrych humorach
Zawodniczki Pogoni pożegnały się z halą w dobrych humorach Aleksander Gąciarz
W meczu IX kolejki II ligi siatkówki kobiet Pogoń Proszowice pokonała we własnej hali Wisłę Kraków 3:0 (26:24, 25:23 25:16). To był ostatni w sezonie zasadniczym mecz proszowianek we własnej hali

Z powodu planowanej przebudowy hali MOSiR w Proszowicach podopieczne trenera Dariusza Pomykalskiego wszystkie mecze I rundy rozgrywały u siebie. Od stycznia przyjdzie im grać wyłącznie na wyjazdach.

Pożegnanie z kibicami wypadło dla zespołu pozytywnie. Najwięcej problemów miały gospodynie w I partii, w której przegrywały już 18:22. Dopiero wtedy wzięły się za odrabianie strat. Przy stanie 24:24 Karolina Żydzik zaserwowała asa, a partię zakończył atak w taśmę wiślaczek.

- Przegrałyśmy tego seta frajersko – zganiła swoje podopieczne trenerka Magdalena Śliwa i trudno odmówić jej słuszności. Kakowianki miały bowiem w końcówce wszystkie atuty po swojej stronie, a jednak wypuściły szansę z rąk.

Drugi set też zakończył się najmniejszą z możliwych wygraną Pogoni, ale tym razem to one miały partię pod kontrolą. W przeciwieństwie do poprzedniej, gdy ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie Patrycja Nowacka (8 oczek), teraz dołączyła do niej Weronika Krysztofiak.

Set trzeci nie przyniósł już większych emocji. Pogoń, grając na luzie, prowadziła od początku (5:1, 17:10, 20 :13) do końca. Dwie ostatnie piłki skończyła wprowadzona do gry na pozycji atakującej Natalia Musiał.

Pogoń Proszowice – Wisła Kraków 3:0 (26:24, 25:23 25:16)

Pogoń: Dyduła, Krysztofiak, Włodarz, Nowacka, Żydzik, Bogdańska, Kawalec (libero) oraz Musiał, Curzydło, Żak

Wisła: Dziedzic, Staworzyńska, Wąsik, Boroń, Stojek, Smaga, Wojta (libero) oraz Karczmarczyk, Krzyżak, Skowrońska