II liga siatkarek. Pogoń Proszowice zaczęła od zwycięstwa [ZDJĘCIA]

Aleksander Gąciarz
W meczu II serii II ligi siatkówki kobiet Pogoń Proszowice pokonała Halembę Ruda Śląska 3:0 (25:22, 26:24, 25:16). Przejdź do galerii >>

W Proszowicach spodziewano się ciężkiego, być może pięciosetowego meczu, tymczasem gospodynie wygrały bardzo pewnie. Pierwszego seta zaczęły od szybkiego prowadzenia 9:3, w czym wielka zasługa zdobywczyni pięciu punktów Krysztofiak. W sumie przyjmująca zdobyła w tej partii 8 oczek i walnie przyczyniła się do zwycięstwa. W końcówce było co prawda nieco emocji, bo miejscowe błyskawicznie roztrwoniły prowadzenie 16:11 na 17:17, ale ostatecznie seta zakończył atak rywalek w antenkę.

Druga partia długo nie układała się korzystnie dla gospodyń. Teraz z kolei one musiały gonić wynik, a przystąpiły do tego dopiero od stanu 11:16. Skuteczny finisz to zasługa świetnie punktującej w tej partii Nowackiej (8 oczek) oraz… kilku kontrowersyjnych decyzji arbitra. Gwoli sprawiedliwości warto jednak dodać, że w I secie arbiter dwa raz podjął sporne decyzje na korzyść Halemby.

Trzecia partia nie dostarczyła już emocji. Proszowianki radziły sobie świetnie, choć trener Dariusz Pomykalski mocno rotował składem. Mecz zakończyła sprytnym atakiem Sakłak.

W związku z planowaną przebudową hali w Proszowicach, Pogoń zamierza mecze I rundy sezonu zasadniczego rozegrać u siebie.