Facebook/STS Sandecja
W spotkaniu grupy IV drugiej II siatkarki STS Sandecja Nowy Sącz uległy na wyjeździe 2:3 Asotrze Płomieniowi Sosnowiec.

W czterech pierwszych meczach sezonu Sandecja odniosła dwa zwycięstwa, później już tylko przegrywała, i to zazwyczaj do zera. Po świątecznej przerwie jest promyk nadziei bo oba mecze przyniosły po punkcie (porażki 2:3 w środę z MKS II Dąbrowa Górnicza i w sobotę w Sosnowcu). Jeśli jednak zespół chce opuścić ostatnie miejsce w tabeli, musi wygrywać, zwłaszcza z rywalami z dołu stawki.

W I secie nie zabrakło zwrotów akcji. Początek należał do gospodyń, ale sądeczanki nie tylko odrobiły stratę, ale i wyszły na prowadzenie (9:11). Czas wzięty przez trenera miejscowych pomógł jego drużynie - sosnowiczanki zdobyły 5 kolejnych punktów. Wkrótce roztrwoniły przewagę, bo ze stanu 17:14 Sandecja doprowadziła do remisu. Przyjezdne jednak zaczęły seryjnie się mylić, gospodynie prowadziły już 24:18 i wydawało się, że emocje się skończyły. Siatkarki z Małopolski obroniły pięć setboli! Po chwili jednak przegrały.

To nie zraziło podopiecznych trenera Andrzeja Potońca, drugiego seta zaczęły z przytupem (0:4, 1:6). Miejscowe wprawdzie szybko zmniejszyły różnicę (4:7), ale wkrótce było to już aż 8 pkt (4:12). Gra się wyrównała, lecz siatkarki Asotry Płomienia już nie zagroziły rywalkom, ulegając do 17. W następnej części to gospodynie miały przewagę, i to już od początku - 7:2. Bezpieczny dystans utrzymywały. Cień szansy przyjezdne miały, gdy zbliżyły się na 17:14. Jednak nie zdobyły już więcej punktów w tym secie...

W czwartej partii sądeczanki przejęły inicjatywę (od 9:7 do 10:12), po czym powiększyły przewagę do 4 "oczek" (13:17), a nawet 6 (16:22). Gospodynie zdobyły się na zryw, po zdobyciu 4 punktów z rzędu było 20:22 (as Pfeifer). Przyjezdne jednak w kluczowym momencie utrzymały nerwy na wodzy i doprowadziły do tie-breaka.

Ostatnia partia w zasadzie rozstrzygnęła się już na początku - miejscowe objęły prowadzenie 5:0, później było 9:2. Gra się wprawdzie wyrównała, lecz Sandecji nie udało się odrobić straty. Obroniła trzy meczbole, ale ostatecznie przegrała.

Asotra MKS MOS Płomień Sosnowiec - STS Sandecja Nowy Sącz 3:2 (25:23, 17:25, 25:14, 21:25, 15:11)
Sandecja:
Fałowska, Wojta, Csorich, Opoka, Szwala, Kiławiec, Machałowska (libero) oraz Góra.

MAGAZYN SPORTOWY24 - Boniek o biletach na mundial, grupie Polaków i bazie w Soczi

Materiał oryginalny: II liga siatkarek. STS Sandecja zdobyła punkt w meczu z Asotrą Płomieniem Sosnowiec - Gazeta Krakowska