II liga siatkarek

Paweł Panuś
Bronowianka Kraków – PKCh PWSZ Tarnów 3:2 (25:21, 17:25, 26:28, 25:19, 16:14) Tarnów: Mikołajewska, Brzezińska, Dyrek, Podlasek, Styrkowiec, Sobczak oraz Zemełka (libero) oraz Ruszel, Pfeifer, Lewandowska, Lipińska, Torbusińska.

Bronowianka już wcześniej zapewniła sobie miejsce w finałowej czwórce, co dla beniaminka jest niewątpliwym sukcesem. Zespół z Tarnowa chciał być w gronie czterech najlepszych zespołów, ale sztuka ta mu się nie udała i wkrótce zakończy tegoroczne zmagania. Brak presji sportowej był bardzo widoczny.

W I secie długo prowadziły tarnowianki, ale po złym ataku Podlasek na prowadzenie 20:19 wyszła Bronowianka i nie oddała go do końca. Drugi set był wyrównany do stanu 10:10, później ładne ataki Pfeifer zapewniły przyjezdnym solidną przewagę i pewne zwycięstwo. Gdy PKCh PWSz wygrał także trzeciego seta zanosiło się na sukces tej drużyny. W IV secie przyjezdne prowadziły 15:10 i ... straciły 9 kolejnych punktów. Bronowianka doprowadziła do wyrównania, i wygrała także w tie-breaku.