II liga siatkarzy. Faworyt przegrał w hali outsidera

(ZAB)
MKS Andrychów, który jest małopolskim jedynakiem w grupie V (śląskiej), doznał niespodziewanej porażki w hali jednego z outsiderów. Po meczu goście długo nie mogli uwierzyć w to, co się stało.

Juvenia Głuchołazy - MKS Andrychów 3:2 (25:19, 21:25, 23:25, 31:29, 15:11)

MKS: Mamica, Maryon, Polak, Munik, Kolonko, Gaweł, Kozioł (libero) oraz Syguła, Żłobecki.

Andrychowianie w ciągu kilku dni zaprezentowali skrajne postawy. W połowie tygodnia, we własnej hali, w trzech setach rozbili lidera, MCKiS Jaworzno, zbliżając się do niego na pięć punktów. Najwyraźniej po tamtym spotkaniu zawodnicy z Podbeskidzia uznali, że w hali outsidera rywale oddadzą im mecz bez walki. Poza tym, w pierwszej rundzie andrychowianie u siebie nie mieli najmniejszych kłopotów z pokonaniem drużyny z Głuchołazów.

Tymczasem w pierwszym secie goście nie potrafili zagrozić miejscowym. Najwyraźniej taki rozwój wypadków podziałał na andrychowian mobilizująco. Potrafili wrócić do swojego grania, więc nie mieli kłopotów z wygraniem dwóch kolejnych partii.

W czwartym secie kibice byli świadkami zaciętej walki. Na przewagi lepsi okazali się jednak miejscowi.

Z kolei w tie-breaku andrychowianie prowadzili 8:7, by po chwili przegrywać 8:11. Potem nie potrafili już dojść miejscowych i sensacja stała się faktem.