II liga siatkarzy. Tylko moment dekoncentracji

(KIER)
Zespól z Bochni, występujący w grupie VI, odniósł przekonywujące zwycięstwo w Ropczycach.

Błękitni Ropczyce - Contimax MOSiR Bochnia 1:3 (25:22, 22:25, 20:25, 20:25)

Contimax: Jarzyna, Samborski, Stajer, Konieczny, Kącki, Zmarz, Luks (libero) oraz: Habel, Ściślak, Wysocki.

Początek pierwszego seta nie wskazywał na przegraną drużyny gości. Podopieczni trenera Roberta Banaszaka szybko objęli prowadzenie 10:5, lecz popełnili kilka błędów w przyjęciu, oddali kilka piłek za darmo i mimo iż w końcówce prowadzili jeszcze 22:21, to musieli uznać wyższość rywala.

W drugiej partii zacięta walka toczyła się do stanu 10:10. Na zagrywce w drużynie gości stanął Konrad Stajer i jego zespół objął prowadzenie 16:12. Po punktach dobrze grającego w kontrataku Dawida Koniecznego bocheńscy siatkarze doprowadzili do remisu. Trzeci set, dzięki skutecznej grze na lewym skrzydle Romana Kąckiego i Pawła Samborskiego oraz blokach Jakuba Zmarza, zakończył się wygraną do 20.

W czwartej partii goście objęli dwupunktową przewagę i utrzymywali ją do stanu 18:16, W polu zagrywki stanął Dawid Konieczny, posłał rywalom dwa asy serwisowe i ostatecznie odebrał im nadzieję na sukces.