II liga siatkarzy. W derbach Krakowa faworyzowany Hutnik pokonał Spartę

Sparta - Hutnik
Sparta - Hutnik Wojciech Matusik
W meczu 4. kolejki sezonu 2023-2024 w grupie czwartej II ligi siatkarzy odbyły się derby Krakowa. SMS Sparta przegrała na swoim parkiecie z Hutnikiem. Poniżej relacja i zdjęcia z tego spotkania.

SMS Sparta Kraków - Hutnik Kraków 1:3 (21:25, 12:25, 25:21, 11:25)
Sparta: Rutkowski, Rudowski, Iheanacho, Baran, Chrabota, Cebula, Nowak (libero) oraz Skórzyński, Kopeć, Urbaniak, Słowik, Chodacki, Sala,
Hutnik: Pękala, Samborski, Karnas, Krzyżak, Zawadzki, Styrnol, Macheta (libero) oraz Laszuk, Martos Sanchez (libero), Migała, Popardowski, Ferek, Waśko, Jacak.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU SIATKARZY: SPARTA - HUTNIK [kliknij i przewijaj galerię w dół]

Derby Nowej Huty w hali ZSOS 2 zakończyły się wygraną faworyta, który na koncie ma komplet zwycięstw i w tabeli grupy IV zajmuje 3. miejsce. Sparta (1 wygrana) jest aktualnie 10.

Drużyny do tego sezonu przystąpiły z innego poziomu. Sparta to beniaminek, który ostatnio na tym szczeblu spędził tylko rok i spadł. Z kolei Hutnik w poprzednich rozgrywkach spisywał się znakomicie, awansował do centralnych turniejów o I ligę, ale w nich odpadł.

Pierwszy set był wyrównany, początkowo prowadzili gospodarze, goście z czasem przyjęli inicjatywę. Ostatni wynik "na styku" to 14:15, następnie Hutnik odskoczył (16:20) i wygrał. A po zmianie stron poszedł za ciosem i rozbił rywali (0:5, 6:19).

W trzecim secie Sparta jednak się podniosła. Kluczowy byt fragment od 7:5 do 12:5. Później Hutnik wprawdzie się zbliżał (18:16), ale do remisu nie doprowadził. W czwartej partii gości znów rządzili na parkiecie: 2:7, 5:14, 9:21 i zasłużenie wygrali cały mecz.