II liga siatkarzy

SAS
Trzeci mecz z rzędu rozstrzygnęli w tie-breaku na swoją korzyść siatkarze Okocimskiego Brzesko i dzięki temu - bez porażki - prowadzą w drugiej lidze. - Nie wiem, czy nie wyczerpaliśmy już limitu szczęścia - zastanawiał się po sobotnim spotkaniu z innym zespołem z Małopolski, MKS-em Andrychów, trener Józef Gawenda.

OKOCIMSKI BRZESKO - MKS ANDRYCHÓW 3-2 (25-22, 25-14, 12-25, 18-25, 15-13)
   Okocimski: P. Mardoń, Bednarz, Skrzypiński, Śrutowski, Rakoczy, Poprawa, Baniak (libero) oraz B. Gawenda, Pietrykowski, Gibes.
   MKS: Fijałek, Kostecki, Soja, Pietrzyk, Gadzała, Stachura, Janora (libero) oraz Włodarczyk.
   Sędziowali: Jacek Litwin i Piotr Nowak z Krakowa. Widzów 200.
   Goście zaczęli dość odważnie, ale w połowie I seta oddali inicjatywę siatkarzom z Brzeska, którzy uzyskali kilkupunktową przewagę i utrzymali ją już do końca tej części spotkania. Jeszcze większa dominacja gospodarzy była w drugim secie, andrychowianie często wpadali w blok rywali, mieli duże problemy z przyjęciem zagrywki. Gdy się wydawało, że zwycięstwo Okocimskiego będzie formalnością, doszło do nieoczekiwanej zmiany ról. Po kilku roszadach w składzie, to MKS w dwóch kolejnych partiach dyktował warunki Miejscowi nie potrafili odebrać serwisu. Tym sposobem doszło do jak zwykle nerwowego tie-breaka. Podobnie jak w wyjazdowych meczach z SMS II i Energetykiem, zawodnicy Okocimskiego znów wykazali dużą odporność nerwową, bo po objęciu prowadzenia 2-0, dali się zaskoczyć (6-8, 10-12). Nie zrażeni takim obrotem sprawy mozolnie odrabiali straty, przede wszystkim wykazali się skutecznością w ataku. I uwieńczyli to ciężko wywalczonym zwycięstwem.
   Pozostałe wyniki grupy IV: SMS II Spała - Energetyk Jaworzno 3-2 (25-21, 25-21, 14:25, 21-25,16-14), MKS MOS Będzin - Cukrownik Lublin 3-1 (32-30, 25-14, 18-25, 25-20), Błękitni Ropczyce - AZS Rafako Racibórz 3-1 (20-25, 25-18, 25-19, 25-20).
1. Okocimski 3 6 9-6
2. Cukrownik 3 5 7-3
3. Błękitni 3 5 6-4
4. SMS II 3 5 8-6
5. Energetyk 3 4 7-7
6. MOS B. 3 4 6-7
7. MKS And. 3 4 5-8
8. AZS Rafako 3 3 2-9