II liga siatkówki kobiet. Pogoń Proszowice spadła do III ligi

Aleksander Gąciarz
Fragment meczu Pogoni z Jedynką Tarnów (czarne stroje)
Fragment meczu Pogoni z Jedynką Tarnów (czarne stroje) Aleksander Gąciarz
Po dwunastu sezonach gry w II lidze siatkówki kobiet Pogoń Proszowice została zdegradowana. W ostatnim meczu sezonu proszowianki przegrały u siebie z Jedynką Tarnów 2:3.

FLESZ - AstraZeneca wraca do łask

Aby Pogoń utrzymała się w II lidze, w ostatniej kolejce musiały zostać spełnione dwa warunki. Proszowianki musiały pokonać za trzy punkty zdegradowaną już Jedynkę Tarnów i liczyć, że Silesia Volley Mysłowice podobnie zwycięży z Wisłą Kraków. Żaden z tych scenariuszy nie został spełniony. Mysłowiczanki, które rozpoczęły mecz z Wisłą godzinę wcześniej, prowadziły co prawda 2:0, ale potem przegrały dwa następne sety. To oznaczało zdobycie 1 punktu przez Wisłę i jej utrzymanie kosztem Pogoni.

Proszowianki dowiedziały się o tym w końcówce drugiego seta i od tego momentu ich pojedynek z Jedynką Tarnów toczył się już bez większej stawki. Zresztą miejscowe rozpoczęły go słabo, bo pierwszą partię przegrały gładko do 17. Potem w proszowickiej hali toczył się mecz siatkówki tyleż radosnej co beztroskiej. Oba zespoły, grając na luzie, pokazywały od czasu do czasu ciekawe akcje, ale rozluźnienie sprawiło, że więcej było niewymuszonych błędów i chaosu niż dobrych zagrań. Z tego bałaganu urodziła się wygrana przyjezdnych, które w tie breaku potrafiły wygrać, choć przegrywały już 6:10.

Pogoń Proszowice – Jedynka Tarnów 2:3 (17:25, 25:23, 25:16, 23:25, 13:15)

Pogoń: Dragosz, Nowacka, Włodarz, Żak, Białek, Nowak, Janus (libero) oraz Czekajska (libero), Sakłak, Biesiada, Żydzik

Jedynka: Z. Stachura, Bochenek, J. Stachura, Warchoł, Flaga, Starzyk, Chmura (libero) oraz G. Stachura, Zelek, Małek, Brzezińska