II liga siatkówki. Osłabiona Pogoń Proszowice bezradna w starciu z Silesią

Aleksander Gąciarz
Fragment meczu Pogoń - Silesia
Fragment meczu Pogoń - Silesia Aleksander Gąciarz
W swoim przedostatnim meczu w tym sezonie siatkarki Pogoni Proszowice uległy we własnej hali Silesii Volley Mysłowice 0:3.

FLESZ - Komisja ds. pedofilii zawiadamia prokuraturę. Sprawa dotyczy czterech biskupów

Gospodynie przed spotkaniem znalazły się w trudnej sytuacji kadrowej. Z powodów osobistych nie mogła zagrać najbardziej doświadczona Dominika Sieradzan. Kontuzja wyeliminowała z gry Natalię Musiał. W dodatku kilka zawodniczek dopadły choroby. W efekcie tuż przed spotkaniem trener Dariusz Pomykalski z konieczności zgłosił do rozgrywek dawno nie widzianą na ligowych boiskach Annę Nowak.

Zespół przyjezdnych również nie grał w najsilniejszym zestawieniu (ich najlepsza zawodniczka Marta Jendrysik ani na moment nie weszła na parkiet), ale i tak okazał się bardzo mocny. Pierwszą partię mysłowiczanki wygrały do 13, a miejscowe poza pierwszymi fragmentami zupełnie nie stawiły oporu.

Najbardziej zacięty był drugi set. Wprawdzie rywalki szybko objęły prowadzenie 4:1, ale proszowianki odrobiły straty i przy stanie 8:7 po raz pierwszy wyszły na prowadzenie. Rywalki w tym okresie popełniały sporo własnych błędów, zwłaszcza na zagrywce, a w zespole gospodyń nieźle punktowały Nowacka i Włodarz. Również po Nowak nie było widać długiej przerwy w grze. Gdy Pogoń wyszła na prowadzenie 20:17 wydawało się, że wygra tę partię. Bardziej doświadczone rywalki potrafiły jednak przechylić końcówkę na swoją stronę.

Ostatni set wprawdzie zakończył się honorowym wynikiem, ale zespół z Mysłowic prowadził od początku do końca, kontrolując sytuację na parkiecie.

Pogoń Proszowice – Silesia Volley Mysłowice 0:3 (13:25, 22:25, 20:25)

Pogoń: Białek, Dragosz, Nowacka, Włodarz, Żak, Nowak, Janus (libero) oraz Biesiada