III liga piłkarska. Porażka Unii Tarnów w Daleszycach

Jerzy Filipiuk
Mateusz Janiec strzelił Unii gola bezpośrednio z rzutu rożnego
Mateusz Janiec strzelił Unii gola bezpośrednio z rzutu rożnego Spartakus Daleszyce
III liga piłkarska. W meczu 10. kolejki Unia Tarnów przegrała w Daleszycach ze Spartakusem 1:3. To już jej szósta porażka w sezonie (czwarta kolejna wyjazdowa).

Do przerwy „Jaskółki” radziły sobie bardzo dobrze. Prowadzenie objęły po dośrodkowaniu Pawła Węgrzyna i „główce” z bliska Krzysztofa Wrzoska. Okazje do zdobycia gola mieli także Damian Lubera, Dawid Sojda i Sebastian Zawrzykraj. Gospodarze również byli bliscy uzyskania bramki, ale po strzale Bartosza Sota Unię „uratował” słupek.

Wkrótce po przerwie wyrównał bezpośrednio z... rzutu rożnego Mateusz Janiec. 2 minuty później po kolejnym kornerze celnie główkował Sot. Trzeci gol, także zdobyty po stałym fragmencie gry – tym razem przez Damiana Gila z rzutu karnego (podyktowanego za zagranie ręką Roberta Witka) – praktycznie rozstrzygnął losy spotkania, tym bardziej, że ten ostatni wkrótce potem za drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, musiał opuścić boisko.

Spartakus Daleszyce - Unia Tarnów 3:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Wrzosek 32, 1:1 Janiec 52, 2:1 Sot 54, 3:1 Gil 65 karny.

Spartakus: Pietras – Sitarz (80 Kobryń), Gębura, Gil (80 Skrzypek), Zawadzki (65 Cedro) – Załęcki (65 Szmalec), Jeziorski – Janiec, Dziubek, Wołowiec (55 Ostrowski) – Sot.

Unia: Lisak – Jamróg, Witek [69], Bartkowski, Węgrzyn (67 Tyrka) – Łazarz (67 Nytko), Sojda (80 Bachara), Tyl, Wrzosek, Lubera (67 Biały) – Zawrzykraj (83 Wierzchowiec).

Sędziował: Jarosław Kuźniar (Kraków). Żółte kartki: Gil, Sitarz, Skrzypek - Biały, Sojda, Witek (dwie). Czerwona kartka: Witek 60. Widzów: 300.