III liga piłkarska. Wiślanie Jaśkowice wygrali w sparingu z Garbarnią Kraków. Zobacz zdjęcia z meczu

Sparing Garbarnia Kraków - Wiślanie Jaśkowice
Sparing Garbarnia Kraków - Wiślanie Jaśkowice Wojciech Matusik
Sezon w grupie czwartej III ligi piłkarskiej, w której grają małopolskie zespoły, rusza 5-6 sierpnia 2023 r. Dwa tygodnie przed inauguracją dwie drużyny z naszego regionu - Garbarnia Kraków i Wiślanie Jaśkowice - zmierzyły się w sparingu. Zobaczcie zdjęcia z sobotniego (22 lipca) - w GALERII.

Garbarnia to spadkowicz z II ligi, który po degradacji przeszedł znacząco przebudowę. Natomiast Wiślanie to beniaminek, który wrócił na poziom III ligi.

W sparingu rozegranym w Krakowie przy ul. Rydlówka lepsi okazali się goście z Jaśkowic, którzy zwyciężyli 2:0 (1:0). Bramki zdobyli: Grzegorz Marszalik (przez cztery poprzednie sezony był piłkarzem Garbarni) z karnego w 21 min i 19-letni Rostysław Szkitun (ostatnio związany z Orlętami Rudawa) po składnej akcji w 68 min.

Wiślanie przed startem sezonu mają zaplanowany jeszcze jeden sparing - 29 lipca z Kalwarianką Kalwarią Zebrzydowska. Garbarnia 26 lipca podejmie w meczu testowym Raków II Częstochowa.

Garbarnia - I połowa: Bartusik - testowany, Kajpust, Czekaj, Moskiewicz - Duda, Żurek, Dziedzic, Opalski, Grzybowski - Durda; II połowa: Zagórowski - Wielecki, Kajpust, Wojtaszek, testowany - Duda, Opalski, Nowak, Seweryn, Wątroba - Durda.