III liga siatkówki mężczyzn

dw
Dunajec Nowy Sacz - Okocimski Ib 3-0 (25-19, 25-19, 25-19)

Dunajec "goli"

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą siatkarze Dunajca. W sobotę podopieczni trenera Bogdana Mężyka z kwitkiem odesłali do Brzeska rezerwy Okocimskiego, udowadniając tym samym, że w fazie wstępnej rozgrywek do większego wysiłku zmusić ich mogą jedynie gracze z Gorlic.

Dunajec: Budzicz, Stolarczyk, Hejmej, Ociepka, Soja, Laskowski, Ł. Mężyk (libero) oraz Wójs i Ziemba.
Sędziowali: Michał Romańczuk ze Starego Sącza i Krzysztof Pierzchała z Nowego Sącza. Widzów 70.
Mecz bez historii. Dunajec w każdym secie szybko odskakiwał na bezpieczną odległość i tylko dzięki rozprężeniu sądeczan w końcówkach goście częściowo odrabiali straty. W drugiej partii do gry wszedł młody Karol Wójs. Wniósł on w poczynania gospodarzy sporo ożywienia, zaliczając się do jaśniejszych postaci w swej drużynie. Niedoświadczony zespół gości nie był w stanie sprostać ekipie miejscowych, która przewyższała go pod każdym względem siatkarskiego rzemiosła: zagrywki, ataku i odbioru. Mecz trwał 55 minut.

GKPS Gorlice - LKS Bobowa

3-1 (23-25, 25-22, 25-19, 30-28)

GKPS: Gogola, M. Szura, T. Szura, F. Szarowicz, G. Szura, Wasilewski, Nikiel (libero) oraz Cembrzyński, Mruk, Wojdyła i Zięcina. Bobowa: G. Nalepka, Święs, Kokosz, J. Sagan, W. Sagan, Małecki, W. Przywara (libero) oraz L. Przywara, Niepsuj i Popardowski.
Sędziowali: Antoni Czepliński z Grybowa i Rafał Liana z Kobylanki. Widzów 250.
Goście zwycięsko wyszli z zaciętego pierwszego seta, by kolejnego przegrać po również wyrównanej walce. Trzecia partia przebiegła bez historii: gorliczanie prowadzili 15-12, 18-13, wygrywając do 19. Prawdziwy horror miał miejsce w czwartej odsłonie. Przy stanie 22-24 goście mieli dwie piłki setowe. Nie potrafili ich jednak wykorzystać. Ostatnie, decydujące o korzystnym dla GKPS wyniku punkty zdobyte zostały po bloku Wasilewskiego i mocnym zbiciu Gogoli. Mecz trwał 1 godz. 31 min.
Mecz LKS Ryglice - Pogoń Opatkowice nie odbył się (goście nie przybyli na zawody).
1. Dunajec 4 8 12-1
2. GKPS 4 7 10-4
3. Bobrowa 4 6 7-7
4. Okocimski Ib 4 5 6-9
5. Ryglice 3 4 3-8
6. Pogoń 3 3 0-9
W następnej, kończącej pierwszą rundę spotkań kolejce, 13 bm. zmierzą się: KS Bobowa - LKS Ryglice (godz. 19), Okocimski Ib - GKPS oraz Pogoń - Dunajec. (dw)