III liga. Wieczysta Kraków znów przegrała. Avia Świdnik okazała się lepsza

Wieczysta po 5 meczach ma na koncie 3 wygrane
Wieczysta po 5 meczach ma na koncie 3 wygrane Andrzej Banas
W meczu 5. kolejki w grupie IV piłkarskiej III ligi Wieczysta Kraków przegrała na wyjeździe z Avią Świdnik 1:3. Spotkanie odbyło się w niedzielę, 27 sierpnia. To druga porażka w sezonie ekipy spod Wawelu.

Avia Świdnik - Wieczysta Kraków 3:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Torres 4, 1:1 Kalinowski 9, 2:1 Paluchowski 43, 3:1 Kalinowski 63.
Avia: Grabowski - Myszka, Kursa, Mykytyn, Rozmus (68 Rak), Popiołek, Uliczny, Zagórski (68 Dobrzyński), Kalinowski (65 Achmedow), Małecki (75 Białek), Paluchowski.
Wieczysta: Sapielak - Asmelash (46 Bąk), Faworow, Skrobański, Pietrzak (46 Klimczak) - Danielak (46 Kiedrowicz), Gamrot (58 Żivec), Łysiak, Bargiel, Torres (69 Fidziukiewicz) - Jankowski.
Żółte kartki: Rozmus - Bargiel, Faworow.

Pierwsza runda w walce drużyn typowanych do awansu dla Avii, która wygrała zasłużenie. Wprawdzie to goście (przystępujący do tej kolejki z pozycji lidera) błyskawicznie objęli prowadzenie (Torres przejął piłkę po złym zagraniu Zagórskiego i z bliska trafił do siatki), ale szybko je stracili, gdy Kalinowski ładnym strzałem przelobował Sapielaka. Przed przerwą obie strony miały okazje, ale skuteczniejsi byli gospodarze. W 43 min po centrze Paluchowski wykorzystał zbyt krótkiue wybicie piłki. A po chwili Małecki (były piłkarz Wisły) trafił w poprzeczkę.

W II połowie lepsze wrażenie sprawiała Avia i powiększyła przewagę. W 63 min po wrzucie z autu i przebitce Kalinowski półwolejem przy dalszym słupku ustalił wynik spotkania. Krakowianie nie mieli atutów, by odwrócić losy spotkania.