III liga. Wyjazdowa porażka Podhala Nowy Targ na boisku niżej notowanego rywala

Maciej Zubek
Piłkarze Podhala nie będą mile wspominać wyjazdu do Daleszyc
Piłkarze Podhala nie będą mile wspominać wyjazdu do Daleszyc Maciej Zubek
Mocno osłabieni kadrowo nowotarżanie przegrali w Daleszycach z tamtejszym Spartakusem 1:3.

W szeregach Podhala brakowało aż pięciu podstawowych zawodników: Wojciecha Dziadzio, Sebastiana Świerzbińskiego, Rafała Komorka, Jarosława Potońca (wszyscy kontuzje) i Adriana Ligienzy (odpoczynek).

To też mocno odbiło się na grze nowotarżan, którzy przez większość czasu gry tym spotkaniu w byli jedynie tłem dla walczących o ucieczkę ze strefy spadkowej gospodarzy. Losy meczu rozstrzygnęły się praktycznie w pierwszej połowie, którą Podhalanie przegrali 0:3.

Już pierwsza składa akcja gospodarzy dała im prowadzenie. W 9 min po zagraniu z bocznego sektora boiska wzdłuż linii bramkowej, Bartosz Sot z bliska dopełnił formalności. W 21 min w bardzo podobnych okolicznościach do bramki Podhala trafił Kamil Blicharski. Gospodarze nie poprzestali na atakach i w 34 min podwyższyli prowadzenie. Swoje drugie trafienie w meczu zaliczył Sot, tym razem precyzyjnie główkując. Warto też zaznaczyć, że chwilę przed tą sytuacją, gospodarze w jednej akcji trafili najpierw w słupek i poprzeczkę bramki Podhala.

W drugiej połowie dalej przeważali gospodarze, ale już tak skuteczni jak w pierwszych 45 minutach nie byli. W 82 min Podhalanie zmniejszyli rozmiary przegranej. Po faulu na Jakubie Luberdzie, rzut karny wykorzystał Michał Nawrot.

_- Obawiałem się pierwszej połowy. Na rozgrzewkę wyszliśmy niemal prosto z autokaru. Byliśmy mocno rozkojarzeni, co gospodarze wykorzystali. W drugiej połowie już wyglądaliśmy lepiej, ale przegrywając 0:3 trudno marzyć o korzystnym wyniku. Braki kadrowe też mocno dały nam we znaki. W dodatku widać było duże zmęczenie, ostatnimi meczami. Szczególnie środowe spotkanie z Motorem kosztowało nas duży ubytek sił. Trudno. Przegraliśmy, ale nie załamujemy się i teraz już koncertujemy się na kolejnych meczach _– podsumował trener Podhala, Dariusz Siekliński.

Spartakus Daleszyce – NKP Podhale Nowy Targ 3:1 (3:0)
Bramki:
1:0 Sot 9, 2:0 Blicharski 21, 3:0 Sot 34, 3:1 Nawrot 82 karnego
9
Spartkaus: Kołomański – Ostrowski, Skrzypek ŻK (55 Kidoń), Gębura ŻK, Papka (70 Wołowiec) – Kobryn ŻK, Jeziorski ŻK, Gil, Blicharski (85 Boksiński), Zdeb – Sot (73 Laskowski).

Podhale: Różalski – Basta, Urbański, Mikołajczyk ŻK (75 Zając), Drobnak (39 Luberda) – Silczuk, Piwowarczyk (46 Nawrot), Jaworski (60 Czubin), Bedronka, Duda ŻK – Pająk.

Sędziował Mateusz Kwiatek z Chełmna. Widzów: 150

Materiał oryginalny: III liga. Wyjazdowa porażka Podhala Nowy Targ na boisku niżej notowanego rywala - Gazeta Krakowska