Ile kosztuje wiza turystyczna? Takich wydatków się nie...

Ile kosztuje wiza turystyczna? Takich wydatków się nie spodziewasz! Ukryte koszty wyjazdów zaskakują podróżnych

a.w.

Dziennik Łódzki

Aktualizacja:

Dziennik Łódzki

walizki, plecaki, lotnisko, wakacje
1/13

Przejdź do
galerii zdjęć

©pixabay

Wizy do krajów, które są wakacyjnymi kierunkami turystycznymi mogą niejednego zaskoczyć. Współcześnie przyzwyczailiśmy się do łatwego i szybkiego przepływu pomiędzy kolejnymi krajami. Przekraczamy granicę nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Jak się jednak okazuje, niekiedy zabukowany bilet i wykupiony nocleg nie załatwiają sprawy. Wiza może stanowić jeden z ukrytych kosztów podróży. Sprawdź w jakich krajach zapłacisz najwięcej za wjazd.
Podróżowanie stało się łatwe i przyjemne po wejściu Polski do strefy Schengen, a następnie Unii Europejskiej. Polacy chętnie przekonali się do dalszych podróży w czasie wakacyjnej przerwy i nie tylko. Aktualnie polscy obywatele mogą swobodnie podróżować do ponad 110 krajów bez wizy, z podstawowym dokumentem tożsamości (dowodem osobistym lub paszportem).

Przed każdym wyjazdem należy upewnić się, że dokumenty, którymi chcemy się posługiwać są aktualne i czy ich data ważności się nie kończy. Najczęściej stosowana reguła to co najmniej 6-miesięczny okres ważności dokumentów.

Częstym udogodnieniem dla podróżujących są wizy online, czy też e-wizy. Coraz więcej krajów decyduje się na takie kroki. W tym np. Katar czy Egipt. Korzystając z tego udogodnienia jesteśmy w stanie złożyć wniosek, opłacić oraz sfinalizować proces wizowy nie wychodząc z domu. Niestety nie we wszystkich krajach sytuacja wygląda tak kolorowo. Niektóre kierunki wakacyjne, szczególnie kraje Afryki wymagają osobistego złożenia wniosku w ambasadzie, która nie zawsze znajduje się w granicach naszego kraju. Najdalszą ambasadą kraju, który został uwzględniony w naszym rankingu, znajduje się w Moskwie.

QUIZ preferencji wakacyjnych. Sprawdź gdzie się wybrać na urlop >>>


Wizy turystyczne, czyli gdzie zapłacisz za wjazd do kraju?


Zdobycie „pozwolenia na wjazd do kraju” to nie tylko czas, to także pieniądze. Mówisz wiza, myślisz USA? W kontekście wyjazdów wakacyjnych wiza do Ameryki nie jest najdroższym wyborem.

Sprawdź TOP 10 krajów na wakacje, w których zapłacisz najwięcej za wizę
Zobacz też: Gdzie w tym roku Polacy pojadą na wakacje?


Komentarze (5)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Aleksander

pośrednictwo (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Co jak co ale z tym jest mnóstwo roboty. Mi się nie chciało w to bawić, dlatego zgłosiłem się do pośrednika na www.wizowanie.com i fajnie się wszytskim zajęli :)

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Matylda Makowska

Zgłoś naruszenie treści


Z wizą do USA jest mnóstwo zachodu, dlatego najlepiej zgłosić się do pośrednika, który pomoże nam zdobyć wizę. Ja korzystałam z usług biura podróży Konsorcjum i gdyby nie ich pomoc, to nie wiem...rozwiń całość


Z wizą do USA jest mnóstwo zachodu, dlatego najlepiej zgłosić się do pośrednika, który pomoże nam zdobyć wizę. Ja korzystałam z usług biura podróży Konsorcjum i gdyby nie ich pomoc, to nie wiem czy tak szybko uzyskałabym wymarzoną wizę.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
od kiedy

kizia mizia (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

od kiedy wiza do Turcji to 200 zł ?????????? ...jeszcze rok temu kosztowała 20 $ przez internet....


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
i dalej tyle kosztuje

wczasowicz (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

jeśli kupujesz taka e-wizę sam i płacisz kartą online, wychodzi z prowizją za ptrzewalutowanie 80 zł na osobę.
Na miejscu kosztuje 30 USD.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Zona 0

Zgierz Boruta (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo