Informacja

Redakcja
Od dnia 1 września br. Wydział Świadczeń Socjalnych UMK będzie przyjmował wnioski o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy, który rozpocznie się 1 listopada 2009 r.

Obowiązują nowe wzory wniosków o świadczenia rodzinne oraz zaświadczeń z urzędu skarbowego o dochodzie osób podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach ogólnych.
Wnioski o świadczenia rodzinne można pobrać i złożyć w następujących lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa: ul. Stachowicza 18 ( parter) od poniedziałku do piątku w godz. 740 - 1800, tel. (012) 616-5000, os. Handlowe 1 od poniedziałku do piątku w godz. 740 - 1500, tel. (012) 644-5944, ul. Traugutta 4 (w pobliżu placu Bohaterów Getta) tel. (012) 656-6752, od poniedziałku do piątku w godz. 740 - 1500 (w okresie od 1 września br. do 30 października br.)
Formularze wniosków są również dostępne w formie elektronicznej (format PDF) na stronach internetowych Urzędu Miasta Krakowa: www.bip.krakow.pl, www.krakow.pl "Magiczny Kraków".
W przypadku gdy wniosek wraz dokumentami o świadczenia rodzinne zostanie złożony do dnia 30 września, wydanie decyzji oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad nastąpi do dnia 30 listopada.
W przypadku, gdy wniosek wraz dokumentami o świadczenia rodzinne zostanie złożony w okresie od dnia 1 października do dnia 30 listopada wydanie decyzji oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad nastąpi do dnia 31 grudnia.
Do wszystkich osób pobierających dotychczas świadczenie pielęgnacyjne z UMK (ze względu na niepełnosprawność osób, na które pobierane jest świadczenie) wysłano indywidualne zaproszenie do składania wniosków w UMK przy ul. Stachowicza 18, wg szczegółowo zaplanowanego harmonogramu. Umożliwi to sprawne złożenie wniosków oraz zgłoszenie tych osób do ubezpieczenia społecznego w przewidywanym przepisami terminie.
Wysokość kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń rodzinnych pozostaje na dotychczasowym poziomie, tj. 504 zł na osobę w rodzinie i 583 zł, gdy jest niepełnosprawne dziecko.
Podwyższono od 1 listopada 2009 r. kwotę zasiłku rodzinnego do wysokości miesięcznie:
- 68 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 lat,
- 91 zł na dziecko w wieku powyżej 5. roku życia do ukończenia 18 lat,
- 98 zł na dziecko powyżej 18. roku życia do ukończenia 24 lat.
Podwyższono także od 1 listopada 2009 r. kwotę świadczenia pielęgnacyjnego do wysokości 520 zł miesięcznie.
Wysokość dodatków do zasiłku rodzinnego, jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka oraz zasiłku pielęgnacyjnego nie ulega zmianie.

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym wyzwaniem dla firm

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie