Innowacyjna usługa na rynku nieruchomości i wynajmu

Materiał informacyjny
Na polskim rynku powstaje niekonwencjonalna usługa zarządzania nieruchomościami mieszkaniowymi. Deweloper Angel Poland Group wykończy i wynajmie apartament, a nawet sprzeda go na rynku wtórnym.

W ostatnich kilku latach prawie połowa mieszkań na rynku kupowana była w celu inwestycyjnym. Obecna sytuacja związana z pandemią tylko utwierdza w przekonaniu, że zakup u sprawdzonego i renomowanego dewelopera w atrakcyjnej lokalizacji jest najlepszą formą do lokowania kapitału, która daje kupującym poczucie bezpieczeństwa. Zarządzanie tymi nieruchomościami przez osoby prywatne to jednak nie lada wyzwanie, które bywa bardzo wymagające i absorbujące. Dlatego też na polskim rynku powstaje nowa kompleksowa usługa, która ma odciążyć nabywców od samodzielnego administrowania swoim portfelem nieruchomości.

Niespotykana dotąd usługa na polskim rynku nieruchomości

Inwestorzy mierzą się z licznymi obowiązkami. Należy do nich prezentowanie nieruchomości dla potencjalnych najemców, sesje fotograficzne gotowych mieszkań, sporządzanie i negocjowanie umów najmu, monitorowanie płatności czynszów w terminie, sprawdzanie i weryfikacja wiarygodności kontrahentów, rozpatrywanie skarg najemców, pomoc w zakresie konserwacji czy płatność rachunków i czynszu na rzecz Wspólnoty Mieszkaniowej za apartament. Wreszcie to także sam nadzór nad właściwym stanem technicznym mieszkania i bieżący kontakt z najemcą.

- Obsługa umów najmu wiąże się z wieloma cyklicznymi czynnościami, związanymi zarówno z drobnymi pracami remontowymi, przeglądami, bieżącym kontaktem z najemcami czy zagadnieniami księgowo-podatkowymi. To działania czasochłonne, wymagające często fizycznej obecności, która nie zawsze jest możliwa, dlatego też chcemy wspomóc naszych klientów w tych obszarach. Obecnie na polskim rynku większość deweloperów skupia się jedynie na wznoszeniu nowych inwestycji oraz ich komercjalizacji, natomiast my rozszerzamy ten proces o kompleksowe podejście do inwestowania na rynku mieszkaniowym. Tym samym klient ma zapewniony pełen pakiet usług w ramach jednego biura obsługi - mówi Małgorzata Nowodworska, członkini zarządu Angel Management oraz dyrektor sprzedaży i marketingu grupy Angel Poland w Krakowie.

Budują mieszkania oraz zacieśniają relacje – benefity dla klientów

W ramach usług spółki Angel Management zostanie utworzony również Angel Club. To pakiet benefitów tylko i wyłącznie dla klientów Angel Poland Group. Obejmują one specjalne oferty na usługi noclegowe, restauracyjne czy rekreacyjne w obiektach hotelowych grupy tj. OVO Hilton we Wrocławiu, a w przyszłości również w Stradom House - pięciogwiazdkowym hotelu Autograph Collection by Marriott, który aktualnie jest realizowany przy ul. Stradomskiej w Krakowie. Ponadto grupa zapewni pierwszeństwo i atrakcyjne warunki na zakup innych nieruchomości w ramach kolejnych inwestycji realizowanych przez Angel Poland Group.

- Jako grupa odpowiadamy na potrzeby naszych klientów i działamy kompleksowo na rynku nieruchomości. Nasza działalność skupia się na rynku mieszkaniowym oraz hotelarskim. Te inwestycje to często obiekty o charakterze mixed-used, gdzie powstają liczne lokale usługowe. Ponadto w 2018 roku uruchomiliśmy własne generalne wykonawstwo. W ramach Angel Construction realizujemy aktualnie budowę ponad 500 mieszkań i apartamentów oraz 5-gwiazdkowy hotel. Zarządzamy także naszymi wspólnotami mieszkaniowymi. Teraz do tego wachlarza świadczonych usług dodaliśmy także zarządzanie mieszkaniami na wynajem - mówi Natalia Sawicka, członkini zarządu Angel Poland Group i dyrektor sprzedaży i marketingu Angel Poland Group we Wrocławiu.

Taka oferta sprawia, że skorzystanie z usługi jest jeszcze bardziej korzystne. W odróżnieniu od standardowo działających na rynku pośredników, Angel Management nie pobiera prowizji za świadczone usługi. Jednocześnie klient czuje się profesjonalnie zaopiekowany.

Alternatywa dla najmów krótkoterminowych

Pomysłodawcy usługi liczą też na to, że dzięki możliwości skorzystania z Angel Management, coraz mniej inwestorów będzie decydować się na najem krótkoterminowy.

- Pracujemy także nad budowaniem relacji sąsiedzkich. Robimy to w ramach odpowiedzialności społecznej i w ramach usług, które będą świadczone przez Angel Club. Z uwagi na stawianie relacji na pierwszym miejscu, koncentrujemy się tylko na najmie długoterminowym. Krótki najem w lokalach mieszkaniowych jest całkowicie poza przedmiotem zainteresowania naszej grupy - tłumaczy Tomasz Karpiel, dyrektor operacyjny Angel Poland Group.

Najmy krótkoterminowe w Krakowie stanowią poważny problem ze względu na fakt, iż większość mieszkań zlokalizowanych w centrum jest przeznaczona właśnie pod takie usługi. Taka turystyfikacja ma znaczący wpływ na społeczno-kulturową przestrzeń miasta, a ponadto doprowadza do konfliktów we wspólnotach mieszkaniowych. Usługa Angel Management to alternatywa dla najmu hotelowego. Zysk z najmu dla właściciela jest podobny, zaś koszt związany z procesem zużycia nieruchomości - nieporównywalnie mniejszy.

Dodaj ogłoszenie