Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Innowacyjne szkło, które nigdy nie zaparuje

(JM)
Zwykłe szkło potrzebuje nawet 8 godzin na pełne odparowanie, a antykondensacyjne - niespełna godzinę
Zwykłe szkło potrzebuje nawet 8 godzin na pełne odparowanie, a antykondensacyjne - niespełna godzinę Fot. Guardian
Nowe produkty. Kondensacja pary wodnej na oknach jest częstym problemem wielu nowoczesnych domów i mieszkań w sezonie jesień-zima. Zjawisko to wpływa negatywnie na walory estetyczne okien i widoczność.

Do niedawna powszechnie wierzono, że kondensacja to typowe zjawisko dla okien o bardzo dobrych parametrach energetycznych. Co więcej, że kondensacja pary wodnej na szybach to znak rozpoznawczy, potwierdzający wręcz wysoką jakość energooszczędnych okien.

Skąd takie przekonanie?

Szkło o dobrych parametrach termoizolacyjnych nie pozwala na „ucieczkę” ciepła z wnętrza domu, zatem szyba zwykle pozostaje zimna i bez trudu osadzają się na niej kropelki wody z wilgotnego powietrza. Nie dzieje się tak jednak w przypadku zastosowania szyb ze szkła antykondensacyjnego, którego mocną stroną jest jego innowacyjna powłoka, pozwalająca na skuteczną walkę z niepożądanym zjawiskiem zaparowanych okien. Przeprowadzone testy w rzeczywistych warunkach pogodowych wykazały, że średni czas trwania kondensacji dla szkła ClimaGuard® Dry nie przekracza godziny.

Dla porównania, szkło samoczyszczące do pełnego odparowania potrzebuje aż 7 godzin, a szkło zwykłe nawet 8. Zupełnie nowa powłoka zapewnia doskonałą przejrzystość bez wpływu na parametry izolacyjne lub efektywność energetyczną nowoczesnych okien. Powłoka jest bardzo trwała i nie wymaga specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Szkło Guardian ClimaGuard® Dry może być instalowane zarówno w nowych budynkach, jak i tych poddawanych renowacji.

Produkt ten pozwala nie tylko skutecznie wyeliminować zjawisko kondensacji, ale również realnie wpływa na poprawę efektywności energetycznej obiektów i pomaga spełnić najwyższe standardy zrównoważonego budownictwa. Szkło można z powodzeniem stosować w podwójnie i potrójnie szklonych oknach. W celu uzyskania pełnej funkcjonalności powłoki produkt musi być hartowany.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski