18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Integracja i zabawa

SYP
KLUCZE/OLKUSZ. Podczas kończących się wakacji lokalne stowarzyszenia organizowały imprezy dla swych podopiecznych, które służyły nie tylko zabawie, ale także integracji.

Młodzież i dzieci ze świetlicy prowadzonej przez stowarzyszenie „Res Sacra Miser” Fot. archiwum

Ostatnio w Kluczach spotkali się wychowankowie Klubów Dziecięco – Młodzieżowych i Placówki Wsparcia Dziennego „Tęcza” prowadzonych przez Stowarzyszenie Forum Oświatowe „Klucze” oraz podopiecznych Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Zwariowane Aniołki” z Krakowa. Spotkanie było częścią projektu „Żyjemy zdrowo i odpowiedzialnie – profilaktyka uzależnień”, na którego realizację kluczewskie stowarzyszenie otrzymało 22 tys. zł w ramach konkursu ogłoszonego przez władze województwa.


Podczas spotkania integracyjnego w Kluczach. Fot. archiwum

Podczas spotkania, dzieci z gminy Klucze i z Krakowa brały udział w warsztatach produkcji papieru czerpanego pod kierunkiem Ewy Trepki. Zajęcia miały na celu zapoznanie z tajnikami produkcji papieru czerpanego, przybliżenie historii papiernictwa w powiązaniu z zabawą.

Po zajęciach wszyscy wyruszyli na pieszy rajd po Pustyni Błędowskiej, który zakończył się przy stawach na Malince. Tam uczestnicy mogli wypocząć na łonie natury, rozpalić ognisko i wziąć udział w grach sportowych. Na zakończenie spotkania, Anna Konieczniak, która jest koordynatorką całego projektu wręczyła wychowawcy każdej placówki dyplom upamiętniający spotkanie. Projekt realizowany przez kluczewskie stowarzyszenie obejmuje zajęcia pozaszkolne dla dzieci i młodzieży, programy profilaktyczno-wychowawcze, a także warsztaty dla wychowawców i opiekunów placówek i klubów z zakresu prowadzenia zajęć interwencyjno – korekcyjnych. Będą w nim uczestniczyć wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego „Tęcza", prowadzonej przez to stowarzyszenie, a także Klubów Dziecięco - Młodzieżowych z Bogucina Dużego, Rodak, Chechła, Ryczówka, Huciska i Bydlina. Na spektakle organizowane w ramach projektu zostaną zaproszeni wychowankowie Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych prowadzonych przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nowej Huty z Krakowa.


Młodzież i dzieci ze świetlicy prowadzonej przez stowarzyszenie „Res Sacra Miser” podczas wyjazdu do Ojcowa. Fot. archiwum

Z kolei 25 wychowanków Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej prowadzonej przez olkuskie Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” wróciło ostatnio z kilkudniowego wyjazdu do Ojcowa zorganizowanego w ramach akcji „Podziel się uśmiechem – Wakacje 2011”. - Wycieczka była odpowiedzią na oczekiwania dzieci, które najczęściej nigdzie nie wyjeżdżają w okresie wakacyjnym. Podczas pobytu w Ojcowie nasi wychowankowie mogli przemierzać szlaki Ojcowskiego Parku Narodowego, zwiedzać zamek w Pieskowej Skale, obejrzeć Maczugę Herkulesa oraz pieszo pokonać Dolinę Sąspówki do Ojcowa. Przewodnik oprowadził wycieczkę także po Jaskini Ciemnej oraz Jaskini Łokietka. Te kilka dni wspólnych wędrówek i zwiedzania sprawiło, że dzieci zauważyły piękno tak bliskich okolic Olkusza. Powracając do szkoły, wychowankowie będą mogli wspominać miłe chwile spędzone wśród przyjaciół. – podkreśla Anna Górka, organizatorka wyjazdu. Wycieczka była możliwa dzięki wsparciu sponsorów, czyli miejscowych firm i osób prywatnych.

(SYP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski