INTER-BUD - Inwestor, który zmienia charakter Grzegórzek

Janusz Michalczak
Trzy najbardziej spektakularne inwestycje powstające na Grzegórzkach są dziełem firmy INTER-BUD, zagospodarowującej w tym miejscu tereny o łącznej powierzchni blisko 20 hektarów. Sześciokrotny zdobywca Złotego Sokoła w konkursie o tytuł Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku sukcesywnie zmienia oblicze terenów poprzemysłowych.

- Politykę rewitalizowania terenów poprzemysłowych Grupa INTER-BUD realizuje w Krakowie konsekwentnie już od 10 lat, choć w Polsce o możliwościach i potrzebie zagospodarowania takich terenów mówi się dopiero od niedawna - zauważa Przemysław Łukasik, wiceprezes Grupy INTER-BUD. - Podobnie jak Kraków, zmieniają się dzisiaj inne duże metropolie - między innymi Londyn, Berlin, Hamburg czy Mediolan. To zresztą nie jest prawidłowość tylko europejska. Pozytywne efekty rewitalizacji widać również w wielu miastach amerykańskich i azjatyckich.

INTER-BUD wdraża w każdej ze swych inwestycji pionierskie, niekonwencjonalne rozwiązania. - Potrafimy patrzeć w przyszłość i szukać rozwiązań, które realnie odpowiadają na oczekiwania klientów. Staramy się widzieć więcej niż inni, to pozwala nam stawać się inspiratorami zmian dla innych firm z naszej branży. Trudno w tym miejscu nie wspomnieć, że za sukcesem naszej firmy stoi ciężka praca wielu osób. Cieszy nas, gdy nasze koncepcje są inspirujące dla innych. Podstawą osiągania zamierzonych celów jest bowiem dobra organizacja, mądre zarządzanie i rzetelne struktury organizacyjne firmy, a także doświadczona i dobrze wykwalifikowana załoga - dodaje wiceprezes Przemysław Łukasik.

Firma inwestuje w rozwój infrastruktury miejskiej, realizując na własny koszt przebudowę dróg. Wcielając w życie zasadę zrównoważonego rozwoju wprowadza rozwiązania proekologiczne. W Krakowie znana jest m.in. z wysokiej jakości nasadzeń zieleni w nowych inwestycjach. Polityka wychodzenia naprzeciw potrzebom nabywców mieszkań przyniosła efekt między innymi w postaci sześciu tytułów Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku i nagród (Złotego Sokoła) w organizowanym co dwa lata prestiżowym konkursie Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań. W ostatnim czasie prestiżowe osiedle Wiślane Tarasy zostało nominowane w ogólnopolskim konkursie - Inwestycja Dekady.

Fabryczna City - nowa jakość zagospodarowania przestrzeni miejskiej

Na terenie Grzegórzek za sprawą Grupy INTER-BUD rozwijają się dzisiaj trzy duże zespoły mieszkaniowe. Są to: Wiślane Tarasy 2.0 (wraz z pierwszym etapem to 8 hektarów zagospodarowywanej powierzchni), Grzegórzki Park (4,5 hektara) oraz Fabryczna City (6,5 hektara). Jeszcze w tym roku deweloper poszerza ofertę o kolejne etapy inwestycji Wiślane Tarasy 2.0 i Grzegórzki Park oraz wprowadza do sprzedaży budynek mieszkalny w nowym projekcie Fabryczna City, co przełoży się łącznie na około 45 tys. mkw. powierzchni mieszkalno-usługowej i 650 mieszkań gotowych do zamieszkania w roku 2022.

Fabryczna City to nie tylko budynki mieszkalne, ale również nowoczesne biurowce klasy A (Fabryczna Office Park) oraz dwa zrewitalizowane budynki zabytkowe z częścią komercyjną. Całość powstaje na poprzemysłowym terenie po dawnej Państwowej Wytwórni Wódek z lat 20. i 30. XX wieku, późniejszej Destylerni POLMOS S.A. To miejsce z prawie 100-letnią historią, które łączy historyczny charakter z nowoczesnością i oczekiwaniami współczesnego klienta biznesowego oraz indywidualnego. Fabryczna City ma w zamyśle stanowić samowystarczalne miasto ogromnych możliwości, gdzie będzie można znaleźć idealną równowagę między pracą a życiem prywatnym.

Nowoczesną, zurbanizowaną przestrzeń, która powstaje, charakteryzuje omnifunkcyjność, stanowiąca zróżnicowanie nie tylko w zakresie funkcji, jakie będzie pełnić, ale również pod kątem tego, komu będzie służyć. To miejsce, w którym idealnie współgrają części: biurowa, mieszkalna i usługowa oraz które pretenduje do grona nowych atrakcji na mapie Krakowa.

Zielony charakter kompleksu Fabryczna Office Park

Już dziś można podziwiać nową zabudowę kwartału od strony alei Pokoju, która zwraca uwagę atrakcyjną małą architekturą inspirowaną między innymi dmuchawcami z Dubaju oraz innymi ciekawymi instalacjami artystycznymi, a także miniparkiem z ławkami i alejkami spacerowymi. Dodatkowo teraz, w okresie świątecznym, stanęła tam piękna, wysoka na 12 metrów choinka. W obrębie części zabytkowej powstaje czterogwiazdkowy hotel Mercure Kraków Fabryczna City, centrum fitness, basen oraz SPA, a także pasaż z restauracjami koncepcyjnymi. Jeden z lokali będzie dysponował własnym browarem z piwem warzonym na miejscu.
Otwarte zostanie również muzeum wódki, w celu upamiętnienia prawie 100-letniej tradycji tego miejsca.

Umiejscowione w tym kompleksie biurowce klasy A Fabryczna Office Park są realizowane zgodnie z założeniami zielonej certyfikacji BREEAM, kładącej nacisk na ekologię, zrównoważone zagospodarowanie terenu, oszczędność zasobów wody, większą efektywność energetyczną inwestycji oraz najwyższą jakość materiałów zastosowanych wewnątrz budynków. W trzech budynkach biurowych zainstalowana zostanie instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy 120 kW oraz przygotowane zostaną miejsca do ładowania samochodów elektrycznych.

Wskutek rewitalizacji powstanie 3500 mkw. nowoczesnej i komfortowej powierzchni konferencyjnej z salą balową na 600 osób i aż 2000 mkw. powierzchni spa & fitness z basenem, parkingiem podziemnym, barem i restauracją. W części zabytkowej powstanie także 6 bardzo interesujących lokali gastronomicznych z klimatycznymi ogródkami zlokalizowanymi w pasażu pomiędzy odrestaurowanymi budynkami.

Projekt kompleksu Fabryczna City cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych najemców i nabywców mieszkań. Podobają się założenia urbanistyczno-funkcjonalne nowego kwartału miasta, a także jego bardzo dobra lokalizacja.
Przykładem tego zainteresowania może być między innymi umowa wynajmu ponad 20,5 tys. mkw. powierzchni biurowej w pierwszych zrealizowanych budynkach Fabryczna Office Park, która jest rekordową pojedynczą umową najmu zawartą na rynku nieruchomości biurowych w historii Krakowa.

Fabryczna City, jak komentują dokonania inwestora analitycy, pokazuje, jak dzięki znajomości rynku lokalnego, doskonale przemyślanemu projektowi i konsekwentnej realizacji założeń, powinno się tworzyć wielofunkcyjne inwestycje, stanowiące jednocześnie atrakcyjne przestrzenie miejskie. Deweloper stworzył wysokiej jakości przestrzeń biurową, która przyciągnęła uwagę wymagających najemców. Za sprawą rewitalizacji obszar między aleją Pokoju a aleją Powstania Warszawskiego ma szansę stać się jedną z ciekawszych destynacji biznesowych Krakowa.

Solna terapia dla każdego mieszkańca Wiślanych Tarasów 2.0

Przemianę Grzegórzek rozpoczęła budowa osiedla Wiślane Tarasy, które w zamierzeniu inwestora miały podnieść jakość nowej zabudowy mieszkaniowej powstającej w mieście. - Drugi etap budowy tego osiedla to kolejny, jeszcze większy krok w tym kierunku. - Zastosowane w nim zostaną unikatowe rozwiązania ekologiczne i urbanistyczne - podkreślają przedstawiciele inwestora. - Chcemy zachwycić przyszłych mieszkańców osiedla wyjątkowym designem, kształtem, sposobem wykończenia i zagospodarowania, a także szeregiem udogodnień, które zapewnią wysoki komfort życia i wygodę.

Jedną z atrakcji są planowane ogólnodostępne rozwiązania prozdrowotne. W obrębie wybranych zielonych stref osiedla wykorzystana zostanie metoda haloterapii (od greckiego słowa halos - sól), czyli terapii solnej. W specjalnie zaprojektowanych ażurowych konstrukcjach umieszczone zostaną mikrodysze rozpylające suchy aerozol solny, tworząc specyficzny mikroklimat o walorach zdrowotnych, podobny do tego, jaki występuje w tężni czy nad morzem (wypada wspomnieć, że kolebką haloterapii w tej właśnie postaci jest kopalnia soli Wieliczka).

Architekturę zielonych stref wzbogacą dodatkowo oryginalne fontanny w kształcie gejzerów, kaskad i kul. Unikatową formą urządzenia zieleni stanowić będą żywe ogrody wertykalne, porośnięte roślinnością pnącą, działające jak naturalny filtr powietrza, a także podświetlane „stalowe drzewa”, inspirowane konstrukcjami Podniebnego Lasu w Singapurze. Cechą szczególną budynków mieszkalnych powstających w kompleksie Wiślane Tarasy 2.0 jest, o czym można przekonać się, oglądając pierwszy jego etap, bardzo wysoka jakość wykonania przestrzeni wspólnych. Do budynku wejdziemy przez wysokie na dwie kondygnacje lobby, w którym istotny element stanowi zielona ściana ze stabilizowaną roślinnością oraz detale architektoniczne wykonane z nowoczesnych materiałów. W reprezentacyjnym, eleganckim lobby swoje miejsce ma również konsjerż, który pomoże zamówić taksówkę, zarezerwować hotel, bilet na pociąg czy wezwać specjalistę.

W strefie mieszkańca powstanie szereg pomieszczeń uwzględniających bardziej wyrafinowane potrzeby mieszkańców. Zaprojektowano w niej m.in. piwniczkę na wino, mini Cygaro Klub, a także salę wielofunkcyjną do wynajęcia, czyli miejsce zaaranżowane z myślą o tych, którzy chcą sobie zorganizować na miejscu jakąś większą uroczystość rodzinną, towarzyską lub biznesową.

W obrębie osiedla powstanie kompleks rekreacyjno-sportowy wraz z usługami. Znajdą się w nim m.in. restauracje, kawiarnia, sklep spożywczy, drogeria, kwiaciarnia i apteka.

Wysoka jakość architektury znalazła też odzwierciedlenie w układzie funkcjonalnym apartamentów. W ofercie znajdują się zarówno mieszkania małe, jak i przestronne penthousy z dużymi tarasami, na których będzie możliwość umieszczenia jacuzzi. Mieszkania na parterze posiadają ogródki odpowiednio podwyższone od poziomu chodnika, tak aby zapewnić odpowiedni komfort użytkowania.
Dla mieszkańców nie bez znaczenia jest też fakt, iż Grupa INTER-BUD świadczy usługę ochrony oraz monitoringu całodobowo (24 h), dzięki czemu lokatorzy mogą poczuć się bezpiecznie w obrębie osiedla. Na odrębny opis zasługuje podziemny parking, w którym znajduje się ręczna myjnia samochodowa oraz stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Grzegórzki Park, czyli wizytówka dzielnicy

Wizytówką dzielnicy jest również trzecia z inwestycji, czyli Grzegórzki Park, której nazwa nawiązuje bezpośrednio do lokalizacji. Od pierwszego etapu funkcjonuje w niej szeroki zakres usług towarzyszących, które podnoszą komfort życia mieszkańców. Funkcjonują tu między innymi delikatesy, gastronomia, usługi medyczne, apteka oraz przedszkole.

Opracowany projekt architektoniczny kładł nacisk na tzw. program mieszkaniowy - stąd w ofercie znalazły się najbardziej poszukiwane, dobrze rozplanowane lokale mieszkalne o pow. od 40 do 70 mkw. Struktura mieszkań obejmuje zarówno lokale z aneksami kuchennymi, jak i z osobnymi kuchniami. Z mieszkań znajdujących się na najwyższych kondygnacjach - rozpościera się atrakcyjny widok na Kraków, w tym również na jego historyczne centrum.

Na uwagę zasługuje wysoka estetyka budynków. Budynki charakteryzują lekko zaokrąglone formy zwieńczenia elewacji oraz duże przeszklenia, a także wysoki standard wykończenia. W klatkach schodowych położono m.in. gresy, zamontowano balustrady ze stali nierdzewnej oraz drzwi antywłamaniowe.

Poruszanie się ułatwiają nowoczesne, cichobieżne windy. Elewacje budynków wykończono wysokiej klasy tynkami, okładzinami kamiennymi, aluminium oraz szkłem. Charakterystyczną cechą tych obiektów są kaskadowo ułożone atria, obsadzone piękną zielenią alejki spacerowe oraz place zabaw i porośnięte zielenią pergole z ławkami. Inwestor zadbał, podobnie jak w przypadku wcześniej opisanych inwestycji, o dużą ilość miejsc parkingowych.

Aktywność w rejonie dzielnicy Grzegórzki to tylko mały wycinek działalności Grupy INTER-BUD, która ma ponad 30-letnie doświadczenie w branży budowlanej. Owszem, działalność deweloperska jest mocnym filarem firmy, jednakże INTER-BUD realizuje się w wielu płaszczyznach.

Prowadzi m.in. generalne wykonawstwo inwestycji, kompleksową realizację budynków biurowych, przemysłowych oraz obiektów użyteczności publicznej.

W swoim portfolio ma m.in. remont płyty Rynku Głównego, Poczty Głównej, a także budowę wielu centrów handlowych i obiektów biurowych. Specjalizuje się również w wykonawstwie i montażu systemów elewacyjnych oraz stolarki PCV, a także w projektowaniu i wykonawstwie ekologicznych systemów basenowych.

Grupa INTER-BUD to ugruntowana na rynku marka kojarząca się z pionierskimi rozwiązaniami i nowoczesnymi inwestycjami zaspokajającymi potrzeby i aspiracje klientów. - Mamy ogromny potencjał i plany nie tylko na najbliższy okres, ale na wiele następnych lat. Nadal chcemy inspirować i zmieniać pozytywnie naszą branżę i miasto - podkreśla wiceprezes Przemysław Łukasik. Firma zrealizowała wiele unikatowych inwestycji własnych na łączną wartość ponad 420 mln euro, co świadczy o tym, że INTER-BUD to solidny i wiarygodny partner.

Jakie nieruchomości ubezpieczają Polacy

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

N
NH

Jacek M. jest bardzo dumny z tego dewelopera !!!

m
mość

Ile kosztowała ta laurka ?

G
Gość

A się piarowcy rozpisali ....

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3