Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Inżynier po PK ma dobrą przyszłość

MAS
FOT. JAN ZYCH
FOT. JAN ZYCH
Dyplom Politechniki Krakowskiej, która oferuje nowoczesne kierunki i znakomitą bazę naukowo-dydaktyczną, to szansa na udaną zawodową przyszłość. Do 9 lipca trwa rekrutacja kandydatów na studia stacjonarne I stopnia na rok akademicki 2012/2013. Wybierać można spośród 22 kierunków.

FOT. JAN ZYCH

REKRUTACJA. Nabór na studia na Politechnice Krakowskiej potrwa do 9 lipca

Inżynierskie wykształcenie, które oferuje Politechnika Krakowska, to najlepsza przepustka do udanej zawodowej kariery. Potwierdzają to ekspertyzy rynku pracy, na którym inżynierowie są najbardziej poszukiwaną profesją. Także badania losów absolwentów PK pokazują, że ich wysokie kompetencje doceniają pracodawcy. - Z ankiet, których przedmiotem było badanie losów naszych absolwentów, wynika, że radzą sobie świetnie i znajdują zatrudnienie w firmach państwowych i prywatnych, krajowych i zagranicznych, w administracji rządowej i samorządowej, w biurach projektowych i przedsiębiorstwach wykonawczych, a także na wyższych uczelniach i w instytutach naukowych - mówi rektor PK prof. Kazimierz Furtak.

Uczelnia kształci specjalistów na kierunkach strategicznych dla rozwoju gospodarki, w ofercie PK są m.in.: automatyka i robotyka, biotechnologia, budownictwo, energetyka, fizyka techniczna, informatyka, inżynieria materiałowa, inżynieria środowiskowa, matematyka, mechanika i budowa maszyn, ochrona środowiska, inżynieria chemiczna i procesowa, technologia chemiczna. Wydział Architektury kształci na prestiżowych kierunkach architektura i architektura krajobrazu. Nowością w tegorocznej ofercie jest międzywydziałowy kierunek gospodarka przestrzenna.

- Mamy bogatą ofertę kształcenia, adekwatną do potrzeb rynku pracy. Wielu spośród 1200 pracowników naukowych i dydaktycznych to wybitni specjaliści, uczestniczący w pracach międzyuczelnianych czy międzynarodowych zespołów badawczych - podkreśla rektor PK prof. Kazimierz Furtak. - Nasza uczelnia jest znana z szerokiej współpracy międzynarodowej. Dzięki umowom z uczelniami z całego świata - od Europy przez Azję po Australię i Amerykę - nasi studenci mogą odbywać praktyki i część studiów za granicą. Studia na PK to także okazja do skorzystania z bogatej oferty kulturalnej i sportowej naszej uczelni, udziału we wspaniałym i pełnym atrakcji życiu studenckim.

Droga do indeksu Politechniki Krakowskiej jest prosta. Rejestracja kandydatów na studia odbywa się elektronicznie za pośrednictwem formularza, który można znaleźć na stronie uczelni (www.pk.edu.pl w zakładce rekrutacja). Tam też znaleźć można wykaz i wzory wszelkich potrzebnych dokumentów, a także przewodnik po kolejnych krokach rejestracji. Kandydaci na studia na Politechnice mogą wybrać w trakcie rejestracji maksymalnie 4 kierunki - po jednym głównym i ewentualnie jednym alternatywnym na dwóch wydziałach. Opłata rekrutacyjna wynosi 85 zł. Rekrutacja na kierunki zamawiane odbywa się tak samo jak na pozostałe.

Już zakończyła się rejestracja kandydatów na Wydział Architektury. O przyjęcie na stacjonarną architekturę stara się 1079 kandydatów (blisko 6 osób na miejsce). Architekturę krajobrazu chce studiować 146 osób (2 osoby na miejsce). Kandydaci na WA zdawali już egzamin z predyspozycji architektonicznych i uzdolnień plastycznych. Jego wyniki wspólnie z wynikami z matury decydują o przyjęciu na studia. Lista przyjętych na WA zostanie ogłoszona 12 lipca.
Kandydaci na pozostałe wydziały, którzy maturę zdawali w tym roku, mogą się rejestrować między 29 czerwca a 9 lipca po odebraniu świadectw maturalnych. Wyniki z matur wprowadzają samodzielnie do formularza rejestracyjnego; bez podanych danych formularza nie da się prawidłowo wypełnić. Informacja o wynikach rekrutacji zostanie ogłoszona 12 lipca.

W nowym roku akademickim Politechnika Krakowska proponuje 22 kierunki studiów stacjonarnych I stopnia, na których przygotowano 3760 miejsc, a także 16 kierunków studiów niestacjonarnych (1354 miejsca). Rejestracja na studia niestacjonarne (poza Wydz. Architektury) trwa do 13 lipca.

(MAS)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski