Iskra Brzezinka - Strażak Rajsko 4-1 (3-0)

1-0 Płatek 3, 2-0 Heród 22, 3-0 Heród 40, 4-0 Opala 52, 4-1 Małek 65.

Sędziował: Jerzy Sroka z Oświęcimia. Widzów: 200.

Brzezinka: Jarosz (57 Jasiński) - Grzegorek, Paweł Maciesza, Kozieł - Adamski (46 Semik), Piotr Maciesza, Jończyk, Heród (46 Sobczuk), Opala (58 Brzeziński) - Płatek, Ziemba.

Rajsko: Gałuszka - Foltyn, A. Straszyński, Ledwoń (85 Przesór), Świątek - K. Straszyński, Antos, Głąb, Małek - Piwowarczyk, Bartel (20 Sowa).

Lider zaprezentował poziom no wyższy, niż A-klasowy. Potwierdził wysokie aspiracje. W pierwszych 45 minutach gry dominował na boisku. Już swoją przewagę udokumentował w 3 minucie, kiedy to Dariusz Płatek, z 16 m zdobywa bramkę, uderzając piłkę w lewy róg bramkarza. Piłka wcześniej jeszcze skozłowała przed bramkarzem. W 13 m Piotr Maciesza odegrał piłkę do Opali, a ten z 5 m trafia wprost w bramkarza. Minutę później Adrian Grzegorek zainicjował rajd prawą stroną. Ostro dośrodkował w pole karne i Świątek przy próbie interwencji trafia w poprzeczkę. Na 2-0 podwyższył Andrzej Heród w 22 min. Mariusz Jończyk po rzucie wolnym, zaadresował piłkę do Opali, ten zagrał do Heróda i wymanewrowany bramkarz Rajska Gałuszka musiał po raz drugi wyjmować piłkę z siatki. Ponownie Heród po podaniu Pawła Macieszy, uderza celnie piłkę-głową. Goście ograniczyli się do wyprowadzania kontr i egzekwowania stałych fragmentów gry. Po centrach Jacka Małka - Adam Piwowarczyk, Paweł Antos, próbowali zaskoczyć Jarosława Jarosza.
   Na początku drugiej odsłony meczu Paweł Maciesza zagrał na 5 m, lecz Jarosław Ziemba nie zamknął akcji. Kolejnym autorem bramki był Opala. Aut wykonywał Maciej Sobczuk, (w stylu Tomka Hajty), a bramkarz przy próbie interwencji popełnił błąd, wybijając piłkę wprost na głowę Artura Opali. Ten takich sytuacji nie marnuje. Wprowadzony po przerwie Mirosław Semik precyzyjnie po rzucie wolnym zagrał do Jończyka, który jednak trafił piłką w bramkarza. Honorową bramkę dla przyjezdnych zdobył w 65 min Jacek Małek. Piwowarczyk ograł w środku boiska dwóch pomocników Iskry i przerzucił piłkę na lewą stronę do Antosa. Ten zagrał wzdłuż linii bramkowej i wspomniany Małek trafia po ziemi do pustej bramki. Bramki już nie zdobyła żadna z drużyn, choć sytuacji nie brakowało. I tak w 73 min Jarosław Ziemba trafił w Gałuszkę, Małek w 78 min uderza obok słupka, Płatek w 82 min marnuje dobrą sytuację, a w 85 minucie duet Małek - Sowa, także nie potrafił pokonać Jakuba Jasińskiego.
   Na stadionie w Brzezince po raz kolejny "zapachniało" atmosferą z wielkich aren. Miejscowy Fan-Club pokazał jak w kulturalny sposób można zagrzewać swoich idoli do walki i miło spędzić niedzielne popołudnie. Szef kibiców Marcin Lichota po mistrzowsku kierował zorganizowaną grupą kibiców, a refren hymnu klubowego słychać było daleko: "czerwono - zielone to barwy niezwyciężone.... Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Iskra gra... rozkwitają pąki białych róż, wróć iskierko w piątą ligę wróć....". Ponadto Paweł Lichota i Krzysztof Krawczyk wszystkie ciekawostki z meczu zamieszczają na stronie internetowej www.iskra-b.prv.pl.
PaweŁ Mordan
Zdjęcia: Marek Mordan

Mecz Na GŁosy

Grzegorz Pławny, trener Iskry.

- Mecz miał jednostronny przebieg. Rywal nie zawiesił nam wysoko poprzeczki. Pierwsza połowa wykonana zgodnie z planem, a druga o wiele słabsza. Przed spotkaniem mówiłem do moich podopiecznych aby jak najszybciej zdobyć bramki i kontrolować sytuację na boisku. Plan zrealizowany.

Krzysztof Kotyla, trener Rajska

- Brzezinka udowodniła, że nie przypadkowo jest liderem. Pokazała piłkę na dobrym poziomie. Ja wyróżniam Andrzeja Straszyńskiego i Rafała Sowę, który w tej rundzie zagrał po raz pierwszy, lecz na boisku nie było tego widać. Ponadto młodzieżowiec Łukasz Ledwoń był także wyróżniającą się postacią na boisku.

Janusz Rogalski, prezes Iskry.

- W euforię nie wpadamy, lecz przewaga 6 punktów daje nam mały komfort. Rywale gubią punkty, lecz mecze prawdy jeszcze przed nami.

W pozostałych spotkaniach: Bulowice - Włosienica 2-0 (1-0): Kołodziejczyk 5, 75, Chełmek - Skidziń 1-0 (0-0): Kulig 70, Piotrowice - Soła Oświęcim 2-2 (1-0): Krawczyk 15, Kościelnik 75 - Uszkiewicz 46, Chomicz 82, Jawiszowice - Zator 2-1 (1-1): W. Jarosz 44, Włodarski 60 - Krzyścin 28, Polanka - Osiek 1-1 (1-0): Kwaczała 30 - Sporysz 70, Zaborze - Nowa Wieś 0-1 (0-1): Naglik 28.

1. Brzezinka 20 48 53-16

2. Polanka 20 42 53-24

3. Skidziń 20 35 55-32

4. Jawiszowice 20 35 36-24

5. Piotrowice 20 35 34-25

6. Osiek 20 34 32-30

7. Nowa Wieś 20 33 27-24

8. Chełmek 20 27 28-26