Iskra z pucharem

PAN
Wczoraj odbyło się finałowe spotkanie piłkarskie o puchar starosty powiatu krakowskiego, w którym Iskra Krzęcin pokonała Jutrzenkę Giebułtów 8-1 (3-0). Bramki: Dziudziek 15, Hynek 19, Tylka 40, Kmieć 55, Sarga 70, 73, 78, H. Ziółko 80 (samobójczy) - T. Ziółko 85 (karny). Sędziował Henryk Nosalski.

Iskra: Pacyga (34 Waś, 58 Czepiec) - Gwiżdż, Leśnowolski, Lelek - Michał Żmuda (46 Stoczek), Niechaj, Dziudziek, Hynek (65 Maciej Żmuda), Janik (46 Sarga) - Morawski (38 Kmieć), Tylka (46 Szczypczyk).
   Jutrzenka: Siembida (65 Janczarski) - Gruchała, H. Ziółko, Duda (68 Gołda) - Sidorowicz, Sienko (46 Piechnik), Siudek (56 Krawczyk), Dudek, Wojdyła - Kania, T. Ziółko.
   Początek meczu należał do piłkarzy Jutrzenki, ale T. Ziółko nie wykorzystał dwóch 100-procentowych okazji, przegrywając pojedynki z Pacygą. Później na boisku zdecydowaną przewagę mieli gospodarze i po ładnych akcjach przed przerwą zdobyli 3 bramki. W 43 min szansę na podwyższenie wyniku zmarnował Lelek, przestrzeliwując karnego. Po zmianie stron przewaga Iskry była przygniatająca, a najlepszym zawodnikiem na boisku był Sarga, który w ciągu 8 minut uzyskał 3 gole.
   Po końcowym gwizdku puchar zwycięskiej drużynie wręczyła starosta powiatu ziemskiego krakowskiego Renata Godyń-Swędzioł.