IV liga: Clepardia - Węgrzcanka. Od 0:3 do emocjonującej końcówki [ZDJĘCIA: MECZ I KIBICE]

boch
Clepardia Kraków - Węgrzcanka Węgrzce Wielkie
Clepardia Kraków - Węgrzcanka Węgrzce Wielkie Andrzej Wiśniewski
Clepardia Kraków uległa Węgrzcance Węgrzce Wielkie 2:3 w meczu 18. kolejki grupy zachodniej małopolskiej IV ligi. Pod dyktando gości przebiegała pierwsza połowa i fragment drugiej.

Dudzik zaraz po starcie celnie strzelił z 20 m, z kolei II połowa zaczęła się golem Stósa - głową po rzucie rożnym - na 0:3. Krakowianie stanęli na nogi dopiero po zmianach w Węgrzcance. Bąk zagłówkował po kornerze, a Michalski swoją bramką sprawił, że końcówka była emocjonująca.

Clepardia - Węgrzcanka 2:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Dudzik 3, 0:2 Grandinetti 33, 0:3 Stós 47, 1:3 Bąk 80, 2:3 Michalski 85.
Clepardia: Murzański - Bąk, Olkuski (46 Ujda), Chlebowski, Gumula (46 Przesławski) - Tracz (46 Mączyński), Próchno, Wiśniewski, Martuszewski, Bosak (46 Wojniak) - Kostuj (23 Michalski).
Węgrzcanka: Siwiecki - Barnaś, Niane, Grotkowski, Kalicki - Biel, Stós, Mistarz (55 Drame), Dudzik (60 Filipowski, 88 Prochwicz), Burkat (65 D. Surma) - Grandinetti (75 Majewski).
Sędziował: A. Najman (Kraków). Żółte kartki: Chlebowski, Siwiecki, Mistarz, Drame, Grandinetti. Widzów: 100.

Michał Górecki został królem strzelców IV ligi krakowsko-oświęcimskiej. Napastnik Dalinu Myślenice skończył sezon z przytupem, zdobywając trzy gole w meczu ostatniej kolejki z Wiślanką. Jego dorobek jest naprawdę okazały, ale trzeba przyznać, że i osiągnięcie drugiego w rankingu Arkadiusza Czapli budzi szacunek. W galerii przedstawiamy piłkarzy, którzy zdobyli w sezonie 2018/2019 przynajmniej 10 goli oraz listę pozostałych, którzy też strzelali dość regularnie.

TOP 12: najlepsi snajperzy IV ligi. Michał Górecki królem strzelców