IV liga: Cracovia II rozbiła Skawinkę. Kto w "Pasach" zagrał najlepiej?

Tomasz Bochenek
Andrzej Wisniewski / Polskapresse
- Tabela nie kłamie, wynik też nie. Cracovia była drużyną zdecydowanie lepszą od nas i, moim zdaniem, jest najlepszą drużyną w tej lidze - ocenił Rafał Jędrszczyk, trener Skawinki, która w IV-ligowym meczu uległa w 14. kolejce rezerwom "Pasów" na swoim boisku 0:5.

- Warunki trudne do gry. Oczywiście mieliśmy zdecydowaną przewagę w polu, ale ciężko było o stworzenie sobie dobrej sytuacji bramkowej - mówił szkoleniowiec krakowian Marcin Gędłek o tym, jak przebiegało spotkanie do 35 minuty. Wówczas Paweł Jaroszyński prostopadłym podaniem uruchomił Przemysława Pyrdka, a ten minął bramkarza i dał gościom prowadzenie.

- Potem była już nasza zdecydowana dominacja. Mnóstwo sytuacji bramkowych, ciekawe, składne akcje i zasłużona wygrana - stwierdził trener Cracovii II.

Tuż przed końcem I połowy swoją najlepszą okazję miała Skawinka. W sytuacji sam na sam z bramkarzem "Pasów" znalazł się Patryk Michniak. Mogło być 1:1, ale Adam Wilk nie dał się pokonać.

Jędrszczyk: - Nie dość, że jest nas mało, to jeszcze dziś dodatkowo zabrakło trzech chłopaków: Sałka, Mrowca i Czapli. Jako że w zespole jest tylko dwóch nominalnych środkowych obrońców, to pierwszy raz w życiu na tej pozycji zagrał Niepsuj. Podkreślam: dla nas trzy absencje to bardzo dużo. To trzy zmiany, które mogłyby coś wnieść.

IV LIGA, GRUPA ZACHODNIA: WYNIKI MECZÓW 14. KOLEJKI (5-6 LISTOPADA)

Los Skawinki był przesądzony od 59 minuty, kiedy Diego Ferraresso dośrodkował do Patryka Serafina, a ten nie miał kłopotu z podwyższeniem wyniku.

W ostatnich 20 minutach "Pasy" rozbiły Skawinkę. Swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Przemysław Pyrdek. - Był bardzo aktywny, miał jeszcze kilka innych sytuacji, mógł zdobyć więcej goli, ale jeśli kogoś po tym meczu szczególnie wyróżnić, to właśnie jego - przyznał Marcin Gędłek.

Wiadomo już, że Cracovia II - mająca w dorobku 11 zwycięstw i 2 remisy - zimę spędzi w fotelu lidera. Jesienią rozegra jeszcze mecze z Unią Oświęcim i (zaległy) z Michałowianką.

Skawinka - Cracovia II 0:5 (0:1)
Bramki: 0:1 Pyrdek 35, 0:2 Serafin 59, 0:3 Pyrdek 72, 0:4 Moskal 79, 0:5 Szymczak 90 karny.
Skawinka: Wygaś - Marczyk (20 Śliwiński), Matys, Niepsuj, Bochyński - Matacz, Michniak, Danaj, Nowak (85 Niechaj) - Kuźba, Monsuru.
Cracovia II: Wilk - Ferrarasso, Litauszki, Ochał, Jaroszyński (76 Moskal) - Szymczak, Leśniak - Pyrdek, Serafin (82 Surma), Cunta - Ceglarz (76 Skiba).
Sędziował: Paweł Bagan (Kraków). Widzów: 100.