IV liga: Dalin Myślenice pokonał w derbach Pcimiankę. To już zwycięska seria

Tomasz Bochenek
Dalin Myślenice pokonał Pcimiankę 2:0 w jedynym rozegranym 4 kwietnia meczu grupy zachodniej małopolskiej IV ligi. Po trzecim zwycięstwie w trzecim tegorocznym spotkaniu myśleniczanie awansowali na 3. miejsce w tabeli.

- Pierwsza połowa to były typowe derby. Bitka, walka, dużo biegania, bez sytuacji bramkowej - analizuje Robert Czopek, szkoleniowiec Dalinu. - Po przerwie uspokoiliśmy grę, ale też przyspieszyliśmy i uzyskaliśmy przewagę, zaczęły się okazje bramkowe.

Gospodarze objęli prowadzenie w 52 minucie, gdy w zamieszaniu Dawida Migdała pokonał Michał Górecki. - To jego trzeci gol w trzecim kolejnym meczu - zauważył trener. Potem ważna dla losów spotkania okazała się zmiana, w wyniku której na boisku pojawił się Tomasz Pilch. Bo to właśnie doświadczony obrońca podwyższył na 2:0 - ta bramka była efektem rzutu rożnego.

- Nie byliśmy słabsi, to był wyrównany mecz, na remis - mówi Jan Pawlik, prezes Pcimianki. - Niestety, sami sobie strzelaliśmy bramki. Pierwsza padła po nieporozumieniu Mariusza Bajaka z bramkarzem.

Dalin Myślenice - Pcimianka 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 M. Górecki 52, 2:0 Pilch 65.
Dalin: Zając - Biel, M. Mistarz (60 Pilch), Senderski, Tokarz (75 Masłowski) - K. Mistarz (46 J. Górecki), O. Mistarz, Kałat, Wojtan (46 O. Górecki), Kawula - M. Górecki (78 Sroka).
Pcimianka: Migdał - Filipek, Bajak, Silczuk, Czapla - Olszanicki (70 Ciećko), Sadio, Dąbrowa, Gładysz (82 Poniedziałek), Luberda - Banik.
Sędziował: Michał Matyjszek (Oświęcim). Żółte kartki: Tokarz, O. Mistarz - Filipek, Bajak. Widzów: 200.