IV liga: Dalin Myślenice wyraźnie przegrał z Orłem Ryczów

Tomasz Bochenek
Łukasz Popiela tym razem bramki dla Orła nie strzelił, ale ekipa z Ryczowa i tak pewnie zwyciężyła Jerzy Zaborski
Dalin Myślenice – Orzeł Ryczów 0:3 w meczu 4. kolejki małopolskiej IV ligi, rozegranym w sobotę 20 sierpnia. Wszystko, co najważniejsze, zdarzyło się w pierwszej połowie. Goście prowadzili po niej już dwiema bramkami i grali w liczebnej przewadze.

Aut dla Orła, za moment Porębski dośrodkował z prawej strony, a czujny na 5. metrze Ciećko kopnął piłkę do siatki - tak Orzeł zaczął ten mecz. Potem dał możliwość rozgrywania piłki Dalinowi, z czego wzięła się rosnąca przewaga miejscowych. W 32 min okazję do wyrównania miał B. Ostafin - pierwszy jego strzał zablokował Pyciak, drugi obronił Dyrga.

Skuteczna okazała się natomiast kontra gości cztery minuty później: Pyciak z prawej strony boiska wyłożył piłkę na 20. metr, skąd Janik oddał strzał na 0:2.

Myśleniczanie odpowiedzieli za moment szarżą Biela. Gracz Dalinu upadł w polu karnym, a sędzia ocenił, że chciał wymusić podyktowanie "jedenastki". I pokazał Bielowi żółtą kartkę, a że jedną miał już na koncie, myślenicki zespół od 38 minuty musiał grać w dziesiątkę.

W II połowie gospodarze prowadzili grę, ale to kontrataki Orła były naprawdę groźne. Goście zmarnowali kilka szans, wykorzystali jedną: po dobrym podaniu Pyciaka trafił Surówka.

Dalin Myślenice – Orzeł Ryczów 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Ciećko 6, 0:2 Janik 36, 0:3 Surówka 77.
Dalin: Wyroba – Tokarz (65 Malisz), Stawarczyk, Kowalski, Ładyga – J. Górecki, T. Ostafin (46 Jędrzejowski), Biel, Gunia (46 Sobala), Cienkosz – B. Ostafin (84 Rusek).
Orzeł: Dyrga – Pyciak, Para (46 Smagło), Garzeł, R. Górecki – Ciećko (61 Mizia), Niedzielski, Porębski (65 Surówka), Janik (75 Zając), Zięba – Popiela.
Sędziował: Artur Smoleń (Kamionka Wielka). Żółte kartki: Biel dwie, B. Ostafin – Smagło, R. Górecki, Popiela. Czerwona kartka: Biel (38). Widzów: 200.

Wieczysta Kraków. Poznajcie wszystkich piłkarzy i sztab szko...