IV liga. Efektowne przełamanie Pcimianki. Jak wygląda tabela po porażce Wieczystej? (24 kwietnia)

Tomasz Bochenek
Tomasz Bochenek
Waldemar Luberda (Pcimianka)
Waldemar Luberda (Pcimianka) Aneta Żurek
IV liga małopolska, grupa zachodnia. W meczu kończącym 24. kolejkę Wiślanka Grabie przegrała z Pcimianką 1:5. To efektowne zwycięstwo ekipy z Pcimia jest jej pierwszym odniesionym na wyjeździe w tym sezonie.

Wiślanka Grabie – Pcimianka 1:5 (1:3)

Bramki: 0:1 Sołtys 19 karny, 0:2 D. Pandyra 27, 0:3 Onwudi 33, 1:3 Bienias 42, 1:4 Luberda 63, 1:5 Luberda 81.
Wiślanka: Kobyłka – Gruszkowski (46 Waś), Bienias, Żakieta, Lipowiecki (60 Leśniak) – Serafin, Jaworski, Nowak – Cygnarowicz (46 Pilch), Drabik (65 Steinhoff), Kubic (46 Panek).
Pcimianka: Dul – Chochlinski, K. Pandyra, Kowalczyk, Korczyk – Luberda (82 Zięba), Dudek, Sołtys, D. Pandyra (70 Dziadkowiec), D. Zalejski – Onwudi (84 Olszanicki).
Sędziował: Dawid Kogut (Żabno). Żółte kartki: Waś, Serafin - K. Pandyra. Widzów: 100.

Goście objęli prowadzenie po rzucie karnym. W 27 min D. Pandyra podwyższył wynik, dobijając strzał Luberdy. I to właśnie ten piłkarz wniósł największy wkład w wyśrubowanie wyniku: po jego podaniu gola zdobył Onwudi, a w II połowie do siatki Wiślanki trafiał już tylko Luberda, dwukrotnie. Gospodarze gola zdobyli przy stanie 0:3: po centrze z wolnego celnie zagłówkował Bienias.

- Nie był to jednostronny mecz. Przy stanie 0:2 przeciwnik przejął inicjatywę, prowadził grę. Po naszej trzeciej bramce inicjatywa przed przerwą cały czas była po stronie gospodarzy - mówi trener Pcimianki Marcin Sadko.

Jego zespół jednak w mocnym stylu przełamał wyjazdową niemoc i pokazał, że jest w grze o "ósemkę", która wskoczy do IV ligi na przyszły sezon.

W innym niedzielnym meczu: Tempo Białka - Unia Oświęcim 3:2.

Wydarzenia sobotnie (23 kwietnia)

Wiślanie - Wieczysta 2:1! Relacja i zdjęcia

Wiślanie - Wieczysta. Kibice na meczu

Relacje z pozostałych meczów rozegranych w sobotę 23 kwietnia

Tabela po 24. kolejce

..1.Wieczysta Kraków...........23....62...114-13
..2.Wiślanie Jaśkowice..........23....54....67-24
..3.Orzeł Ryczów....................23....46....58-34
..4.Beskid Andrychów............23....44....45-20
..5.LKS Jawiszowice..............24....43....48-36
..6.Dalin Myślenice................24....41....46-36
..7.Słomniczanka..................24....37....43-41
..8.Tempo Białka...................23....35....38-35
..9.Unia Oświęcim................23....33....35-39
10.Sokół Kocmyrzów............24....32....35-46
11.Pcimianka.......................23....30....50-49
12.Jutrzenka Giebułtów........23....30....23-38
13.MKS Trzebinia................23....24....30-48
14.KS Chełmek....................24....23....40-54
15.Garbarnia II....................23....21....25-45
16.Wiślanka Grabie............23....18....21-46
17.Clepardia Kraków............23....5....13-85
18.TS Węgrzce....................24....13....16-58

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Z Gwiazdami - Marcin Możdżonek - zajawka

Materiał oryginalny: IV liga. Efektowne przełamanie Pcimianki. Jak wygląda tabela po porażce Wieczystej? (24 kwietnia) - Gazeta Krakowska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie