Tomasz Bochenek
Waldemar Luberda (Pcimianka)
Waldemar Luberda (Pcimianka) Aneta Żurek
IV liga małopolska, grupa zachodnia. W meczu kończącym 24. kolejkę Wiślanka Grabie przegrała z Pcimianką 1:5. To efektowne zwycięstwo ekipy z Pcimia jest jej pierwszym odniesionym na wyjeździe w tym sezonie.

Wiślanka Grabie – Pcimianka 1:5 (1:3)

Bramki: 0:1 Sołtys 19 karny, 0:2 D. Pandyra 27, 0:3 Onwudi 33, 1:3 Bienias 42, 1:4 Luberda 63, 1:5 Luberda 81.
Wiślanka: Kobyłka – Gruszkowski (46 Waś), Bienias, Żakieta, Lipowiecki (60 Leśniak) – Serafin, Jaworski, Nowak – Cygnarowicz (46 Pilch), Drabik (65 Steinhoff), Kubic (46 Panek).
Pcimianka: Dul – Chochlinski, K. Pandyra, Kowalczyk, Korczyk – Luberda (82 Zięba), Dudek, Sołtys, D. Pandyra (70 Dziadkowiec), D. Zalejski – Onwudi (84 Olszanicki).
Sędziował: Dawid Kogut (Żabno). Żółte kartki: Waś, Serafin - K. Pandyra. Widzów: 100.

Goście objęli prowadzenie po rzucie karnym. W 27 min D. Pandyra podwyższył wynik, dobijając strzał Luberdy. I to właśnie ten piłkarz wniósł największy wkład w wyśrubowanie wyniku: po jego podaniu gola zdobył Onwudi, a w II połowie do siatki Wiślanki trafiał już tylko Luberda, dwukrotnie. Gospodarze gola zdobyli przy stanie 0:3: po centrze z wolnego celnie zagłówkował Bienias.

- Nie był to jednostronny mecz. Przy stanie 0:2 przeciwnik przejął inicjatywę, prowadził grę. Po naszej trzeciej bramce inicjatywa przed przerwą cały czas była po stronie gospodarzy - mówi trener Pcimianki Marcin Sadko.

Jego zespół jednak w mocnym stylu przełamał wyjazdową niemoc i pokazał, że jest w grze o "ósemkę", która wskoczy do IV ligi na przyszły sezon.

W innym niedzielnym meczu: Tempo Białka - Unia Oświęcim 3:2.