IV liga: Górnik - Sosnowianka. Strzelanina w Wieliczce

Tomasz Bochenek
Kamil Jeleń zdobył drugą bramkę
Kamil Jeleń zdobył drugą bramkę Tomasz Bochenek
W meczu 14. kolejki grupy zachodniej IV ligi Górnik Wieliczka pokonał Sosnowiankę 6:0. To piąte z kolei zwycięstwo Górnika i 13. z rzędu porażka ekipy ze Stanisławia Dolnego.

Spotkanie odbyło się na boisku ze sztuczną nawierzchnią Małopolskiej Areny Lekkoatletycznej w Wieliczce. Goście, którzy tydzień temu ulegli Hutnikowi 0:17 (tak, to nie pomyłka), dzisiaj skutecznie bronili się przez 26 minut. W 27 po akcji z Sadowskim gola zdobył R. Ślęczka.

Worek z bramkami się rozwiązał. Wynik podwyższył główkując Jeleń, a także głową trafił w 45 min A. Ślęczka, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Downar-Zapolskiego.

W 59 min asystę zaliczył Jeleń, a z woleja ładnie uderzył Sadowski. Piątym strzelcem w tym meczu był Szymoniak, który sfinalizował solową akcję, a szóstym Szczepański - skierował piłkę w górny róg bramki.

- Cały czas prowadziliśmy grę. Wynik mógł być wyższy, w pierwszej połowie były dwa słupki i poprzeczka - wylicza Stanisław Owca, trener Górnika.

Górnik Wieliczka – Sosnowianka Stanisław Dolny 6:0 (3:0)
Bramki: 1:0 R. Ślęczka 27, 2:0 Jeleń 38, 3:0 A. Ślęczka 45, 4:0 Sadowski 59, 5:0 Szymoniak 70, 6:0 Szczepański 85.
Górnik: Czarnecki – Jeleń, Przetocki, Makówka, Kalicki – A. Ślęczka, R. Ślęczka (60 Pyś), Filipowski (46 Pazurkiewicz) – Downar-Zapolski (75 Nowak), Sadowski (60 Szczepański), Wołowski (46 Szymoniak).
Sosnowianka: Sołtys – Pacut, Gawron, Filek, Żmuda – Grzegórzko, Peterka, Skowron (46 Słabik), Leja, Szydłowski – Serafin.
Sędziował: Łukasz Kogut (Nowy Sącz). Żółta kartka: Słabik. Widzów: 100.