IV liga. Mnóstwo bramek - i remis! W debiucie trenera przerwana seria porażek

Tomasz Bochenek
Dalin Myślenice po rundzie jesiennej był w środku tabeli, ale wiosnę ma znacznie słabszą Tomasz Bochenek
IV liga małopolska. Dalin Myślenice - Okocimski Brzesko 4:4 w meczu 26. kolejki, rozegranym w niedzielę 7 maja. W roli trenera myślenickiej ekipy zadebiutował Przemysław Senderski, jego zespół dwukrotnie redukował dwubramkową stratę i przełamał passę pięciu porażek. Okocimski zdobycz punktową na wyjeździe wywalczył pierwszy raz od września ubiegłego roku.

Widowisko, emocje - to bezwzględnie kibice dostali. Dalin zaczął bojowo i już w 9 min objął prowadzenie: przed pole karnym piłkę przejął S. Klimczyk i z 17 metrów kopnął po ziemi, tuż przy słupku. Potem ochotę do podniesienia wyniku miał Wojtan, fajnie dwa razy uderzył z dystansu, ale Żmudzki dobrze bronił. Generalnie: akcje Dalinu najczęściej szły prawą stroną, a częstym ich efektem były rzuty rożne. Tych kornerów w całym meczu Dalin miał abstrakcyjnie dużo.

Ekipa z Brzeska, patrząc na tabelę - zdecydowanie najsłabsza w lidze, nie istniała w ofensywie do 21 minuty. I wtedy Cięciwa trafił w poprzeczkę. A za moment w polu karnym S. Klimczyk sfaulował Kubalę. "Jedenastkę" wykorzystał Cięciwa, 1:1.

Goście się ożywili, no i okazali się bardzo skuteczni. W 36 min po centrze z rzutu rożnego Nędza odbił piłkę, którą przejął Czerwiński i kopnął do siatki. Natomiast cztery minuty potem obejrzeliśmy kontrę, w której Grochot ograł rywali i uderzył z 16 m na 1:3.

Na początku drugiej połowy Dalin przycisnął, łatwo wjeżdżał w pole karne "Piwoszy". Stratę zmniejszył po kornerze, piłka już była w grze, gdy zza bocznej linii pola karnego dośrodkował Wojtan, a Jędrzejowski celnie zagłówkował. Okocimski odpowiedział natychmiast po wznowieniu: piłka kopnięta przez stopera gości Pitasia przeleciała ponad pół boiska, przeleciała nad głową Kowalskiego i Grochot w sytuacji sam na sam pokonał Nędzę.

W 80 min szum po rzucie rożnym w 80 min zaowocował kolejnym golem Jędrzejowskiego (asysta Sobali), a wynik ustalił Kowalski, który w polu karnym gości dostał podanie od Przetockiego.

Okocimski powoli żegna się z IV ligą. Dalin jest wciąż nad strefą spadkową, ale na razie wygląda na to, że będzie miał gorącą końcówkę sezonu.

Dalin Myślenice - Okocimski Brzesko 4:4 (1:3)

Bramki: 1:0 S. Klimczyk 9, 1:1 Cięciwa 22 karny, 1:2 Czerwiński 36, 1:3 Grochot 40, 2:3 Jędrzejowski 69, 2:4 Grochot 70, 3:4 Jędrzejowski 80, 4:4 Kowalski 90.
Dalin: Nędza - Przetocki, Jędrzejowski, Kowalski, Madej (78 Ładyga) - Górecki, S. Klimczyk (71 Gunia), Wojtan, Supel, Cienkosz (71 Tokarz) - Sobala.
Okocimski: Żmudzki - Zakareya, Pitaś, Kaciczak, Czerwiński - Kubala (71 Kurek), Jawień, Mochel (64 Boroń), Okas, Grochot - Cięciwa (85 Kotarba).
Sędziował: Daniel Bołoz (Tarnów). Żółte kartki: Cienkosz, Jędrzejowski - Boroń. Widzów: 150.