IV liga piłkarska: Dalin nie zatrzymał rozpędzonej Jutrzenki

Tomasz Bochenek
Jutrzenka Giebułtów pokonała na własnym boisku Dalin Myślenice 3:0 i umocniła się na pozycji wicelidera grupy zachodniej małopolskiej IV ligi.

Giebułtowianie mają świetną passę. W siedmiu ostatnich spotkaniach - pięciu ligowych i dwóch w okręgowym Pucharze Polski - odnieśli siedem zwycięstw, w czterech ostatnich meczach nie stracili gola.

- W pierwszej połowie Dalin stawiał dość mocny opór, był równorzędnym przeciwnikiem - mówił dziś Andrzej Mika, II trener Jutrzenki. - Dwie bramki odebrały mu chęci do grania.

Na 1:0 trafił Tomasz Kawa. Tuż przed przerwą podwyższył Łukasz Skrzypek, dobijając strzał Tomasza Kaczora, obroniony przez bramkarza z Myślenic.

Robert Czopek, trener Dalinu: - Mogliśmy pokusić się o objęcie prowadzenia, trzy okazje miał Andrzej Biel. Jutrzenka zdobyła pierwszego gola po pierwszym strzale w "światło" bramki.

Jutrzenka Giebułtów - Dalin Myślenice 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Kawa 32, 2:0 Skrzypek 43, 3:0 Kęska 75.
Jutrzenka: Galos - Michalec, Arian, Bizoń, Ciastoń - Kawa (82 Ślaski), Kaczor, Tabak, Armatys (77 Wszołek), Skrzypek (46 Kęska) - Bieszczanin (68 Wojdała).
Dalin: Przała - Burtan, Idzi, Stelmach, Tokarz - O. Mistarz, Masłowski (30 Makusek, 80 Wątor), Ogrodny, Górecki, Wojtan - Biel.
Sędziował: Jan Dzik (Kraków). Żółte kartki: Ciastoń - O. Mistarz, Tokarz. Widzów: 70.

IV LIGA, GRUPA ZACHODNIA: WYNIKI MECZÓW Z 1-2 PAŹDZIERNIKA