IV liga piłkarska: Skawinka ma młodych snajperów, a jej trener podkreśla: "Mamy przewagę fizyczną"

(BOCH)
Adisa Monsuru (Skawinka)
Adisa Monsuru (Skawinka) Fot: Adam Wojnar/Polska_press
Skawinka, benieminek IV ligi, wygrał w tym sezonie cztery z siedmiu meczów. Na własnym stadionie nie stracił dotąd punktu, ostatnio 4:2 pokonał Spójnię Osiek. Po dwa gole zdobyli Damian Danaj i Nigeryjczyk Adisa Monsuru. Pierwszy ma 19, drugi 20 lat. Obaj mają już na koncie po pięć trafień.

- Adisa miał jeszcze trzy sytuacje sam na sam, myślę, że powinniśmy strzelić Spójni z osiem bramek - mówi Rafał Jędrszczyk, trener Skawinki. - Mieliśmy mnóstwo sytuacji. Mnóstwo prostopadłych zagrań między obrońców rywali, do których dochodzili nasi skrzydłowi. Zabrakło jednak ostatniego podania. To bardzo ważna rzecz, jeśli chodzi o ofensywę, ale trudna rzecz - analizuje szkoleniowiec.

Skawinka jest w tabeli siódma. 16 straconych bramek to przede wszystkim skutek spotkania w Proszowicach, gdzie w I połowie czerwoną kartkę został bramkarz Bartłomiej Wygaś i z konieczności musiał zastąpić go junior młodszy, Maciej Skop. 16-latek miał bolesne zderzenie z seniorską piłką, wpuścił sześć goli (Wygaś wcześniej jednego). Po tamtym meczu klub ze Skawiny pozyskał doświadczonego bramkarza Sławomira Jeziorka.

Trener Jędrszczyk dodaje: - Cieszy mnie bardzo, że z kim byśmy nie grali, to mniej więcej od 60 minuty mamy przewagę fizyczną. Inne zespoły gasną, my bronimy, biegamy.

W najbliższą niedzielę Skawinka zmierzy się na wyjeździe z Wiślanką Grabie (godz. 15).