IV liga. Po godzinie gry nastąpiła chwila mocy. Gol, gol, gol!

Tomasz Bochenek
Damian Matyja strzelił pierwszą bramkę dla Radziszowianki
Damian Matyja strzelił pierwszą bramkę dla Radziszowianki Jerzy Zaborski
Dalin Myślenice przegrał z Radziszowianką 1:3 w meczu 22. kolejki małopolskiej IV ligi, rozegranym w sobotę 15 kwietnia. Jeszcze po godzinie gry było 0:0, ale w ciągu niespełna dziesięciu minut goście zdobyli trzy gole, dzięki którym utorowali sobie drogę do zwycięstwa i podnieśli swój dorobek do 22 punktów. Pozostają na 15. miejscu. Dalin, mający 31 pkt, jest w środku tabeli.

Pierwszy gol padł po rzucie rożnym, piłkę do siatki Dalinu kopnął Damian Matyja. Wykonawcą tego kornera był Dawid Serafin, który dwie minuty później, po ładnej akcji, cieszył się ze swojej bramki. Trzecie trafienie myśleniczanom zadał natomiast Norbert Bierówka - on w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza.

Miejscowi starali się potem zredukować stratę, po strzałach Kamila Sobali i Jakuba Góreckiego piłka odbijała się od poprzeczki. Honorowy gol dla Dalinu padł w doliczonym czasie gry.

Dalin Myślenice – Radziszowianka 1:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Matyja 62, 0:2 Serafin 64, 0:3 N. Bierówka 68, 1:3 Wojtan 90+2.
Dalin: Wyroba – Tokarz (80 Chochlinski), Przetocki, Kowalski, Madej – Górecki, Klimczyk, Stachoń (46 Wojtan), Malisz (60 Biel), Cienkosz (70 Supel) – Gunia (46 Sobala).
Radziszowianka: Larysz – Wasyl (46 Kosakowski), Galos, Matyja (75 Baliga), Czabanowski – Sosnowski (60 N. Bierówka), Stróżyk (80 M. Bierówka), Serafin, Sosin (46 Danaj), Ślaski - Bociek.
Sędziował: Aleksander Najman (Kraków). Żółte kartki: Wojtan - Galos dwie, Stróżyk, Sosin. Czerwona kartka: Galos (82). Widzów: 150.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0