IV liga. Proszowianka uległa Słomniczance w derbowym meczu

Aleksander Gąciarz
Andrzej Filipek (czerwona koszulka) strzela na bramkę Dominika Zawartki
Andrzej Filipek (czerwona koszulka) strzela na bramkę Dominika Zawartki Aleksander Gąciarz
W sobotnim meczu grupy zachodniej IV ligi Proszowianka uległa na własnym boisku Słomniczance 0:1. Jedyną bramkę zdobył Adrian Podyma w 42 minucie.

FLESZ - Tik Tok szpieguje? Duda rezygnuje

Proszowianka ciągle czeka na pierwsze zwycięstwo i pierwszego gola w IV lidze. W meczu ze Słomniczanka była daleka od zrealizowania któregokolwiek z tych celów. Jedyny warty odnotowania celny strzał na bramkę oddali gospodarze w 13 min. Z dystansu uderzył Sobolewski, ale piłka nie sprawiła kłopotów Widawskiemu. Po przerwie można było dopisać do statystyk jeszcze niecelne uderzenia Kaczmarczyka (głową ) i M. Bździuły. Na tym praktycznie wyczerpały się aktywa miejscowych.

Słomniczanka może nie pokazała porywającej gry, ale będąc zespołem lepiej zorganizowanym i grającym bardziej zdecydowanie, przez 90 minut miała mecz pod kontrolą. Już w 17 min. po kontrataku w dobrej sytuacji znalazł się Nawrocki, ale Zawartka obronił. W końcówce I połowy gospodarze fatalnie wykonali rzut rożny, nadziewając się na kolejną kontrę. Sarota uciekł obrońcom lewą stroną, uderzył, a piłkę odbitą przez Zawartkę wpakował do bramki z bliska Podyma.

Po przerwie goście jeszcze co najmniej trzy razy stawali przed dogodnymi okazjami. Chyszczenko i Trzeciakiewicz w sytuacjach sam na sam z bramkarzem próbowali go lobować, ale pierwszy przelobował również bramkę, a drugi trafił w poprzeczkę. Potem jeszcze Filipek mocno strzelił, a Zawartka odbił piłkę na słupek.

Proszowianka – Słomniczanka 0:1 (0:1)

0:1 Podyma 42

Proszowianka: Zawartka – Kaczor, Wasilewski ż, Gorczyca, M. Bździuła – Manaseryan (62 Kaczmarczyk), Król, Dębski (71 K. Bździuła), A. Przeniosło, M. Przeniosło - Sobolewski (71 Kwiecień)

Słomniczanka: Widawski – Filipek ż (86 Warchoł), Strona ż, Nowakowski, Nowak (84 Szewczyk) – Berliński (86 Tyrkalski), Sarota ż, Bieszczanin ż, Podyma (90+1 Grzyb), Nawrocki (65 Trzeciakiewicz ż) – Chyszczenko ż

Sędziował Maksymilian Wróblewski (Brzesko)