IV liga: Słomniczanka - Wiślanie. Seweryn strzela, zwycięska seria trwa

Tomasz Bochenek
Wiślanie. Od lewej: Nikodem Morawski, Sebastian Głaz, Jakub Seweryn
Wiślanie. Od lewej: Nikodem Morawski, Sebastian Głaz, Jakub Seweryn Tomasz Bochenek
Słomniczanka uległa Wiślanom Jaśkowice 0:2 w rozegranym w sobotę 22 października meczu 14. kolejki małopolskiej IV ligi. Prowadząca w tabeli ekipa z gminy Skawina odniosła szóste zwycięstwo z rzędu i swój dorobek powiększyła do 37 punktów. Słomniczanka ma 17 pkt.

Gospodarze lepiej zaprezentowali się w pierwszej połowie, ale to w jej końcówce stracili gole przesądzające o porażce. Oba zdobył najlepszy strzelec ligi, Jakub Seweryn. Najpierw wykorzystał podanie Monsuru Adisy, a pięć minut później - nieudane zagranie bramkarza Słomniczanki.

Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach, w deszczu. Goście po przerwie kontrolowali sytuację i odnieśli już 12. zwycięstwo w tym sezonie.

Słomniczanka - Wiślanie Jaśkowice 0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Seweryn 40, 0:2 Seweryn 45.
Słomniczanka: Poźniak - Zagrodzki, Michalec, Rodrigo, Filipek - Kosakowski, Kołton, Kasza, Kamiński, Wibson (80 Grudnik) - Handzlik.
Wiślanie: Ropek - Jaklik, Lewiński, Morawski - Pischinger (79 Czarnecki), Głaz, Żaba (86 Balcer), Krasuski (73 Sołtys), Tetych - Adisa (78 Cholewa), Seweryn.
Żółte kartki: Poźniak, Rodrigo, Ochman (na ławce) - Seweryn, Cholewa. Widzów: 100.