IV liga. Sprawiedliwy remis

Marcin Wójtowicz
Piłkarze Skalnika dwukrotnie musieli odrabiać straty. To ich trzeci remis w obecnym sezonie Fot. kow
Grupa wschodnia. Spodziewano się, że w spotkaniu czołowych drużyn determinacji i woli odniesienia zwycięstwa nie zabraknie nikomu. I kibice się nie zawiedli, a sytuacjami podbramkowymi dałoby się obdzielić kilka meczów.

Skalnik Kamionka Wielka 2 (1)
Barciczanka Barcice 2 (2)
Bramki: 0:1 Maślejak 25, 1:1 Bajdel 35 karny, 1:2 Skrzypiec 43 samob., 2:2 Zieliński 47.
Skalnik: Kantor - SkrzypiecI, Dyląg, Kulpa, KłębczykI (46 G. Nowak, 88 Wójtowicz) - ŻarnowskiI, Kołbon, S. NowakI, Bajdel - Zieliński, P. Nowak.
Barciczanka: Bieniek - Szczepanik, Zinyak, SaratowiczI, Gryźlak - Podgórski, MaślejakI, Kalisz, Krupa - K. Nowak, TokarczykI.
Sędziował: Sebastian Wiśniowski (Tarnów).
Widzów: 80.

Już na początku Zieliński dwukrotnie stanął przed szansą zdobycia gola, ale przestrzelił. W 15 min, po dośrodkowaniu z narożnika boiska, Tokarczyk dobrze przymierzył głową, ale Kantora nie zdołał pokonać.

Dziesięć minut później przyjezdni objęli prowadzenie. Rozgrywający dobre zawody Kalisz podał w pole karne do Maślejaka, a ten uderzył w przeciwległy róg bramki strzeżonej przez Kantora, nie dając mu żadnych szans na skuteczną interwencję.

Po kolejnych 10 minutach był już jednak remis. Saratowicz w polu karnym sfaulował wbiegającego Skrzypca. Arbiter podyktował „jedenastkę”, którą na gola zamienił Bajdel. Kiedy wydawało się, że do przerwy wynik nie ulegnie zmianie, w 43 min Szczepanik zacentrował futbolówkę w pole karne, tam niefortunnie interweniował Skrzypiec, który zamiast posłać piłkę poza boisko, skierował ją do własnej bramki.

Wkrótce po zmianie stron był ponownie remis. Strzał P. Nowaka wybił na róg Bieniek, Żarnowski precyzyjnie dośrodkował przed bramkę gości, Bajdel przedłużył zagranie do Zielińskiego, który z bliska nie miał problemów z pokonaniem Bieńka.

W 55 min Tokarczyk mógł dać znów prowadzenie gościom, ale Kantor obronił jego uderzenie. Remis nie krzywdzi jednak żadnej ze stron.