IV liga: Węgrzce lepsze od Orła w meczu o dużą stawkę

Tomasz Bochenek
Trener TS Węgrzce Michał Wiącek
Trener TS Węgrzce Michał Wiącek Andrzej Wisniewski / Polskapresse
W zaległym meczu 21. kolejki krakowsko-oświęcimskiej IV ligi Orzeł Piaski Wielkie uległ TS Węgrzce 0:1. Bramkę zdobył w 77 minucie Dawid Witko.

- W pierwszej połowie mieliśmy przygniatającą przewagę - mówi Michał Wiącek, trener Węgrzc. - Świetnie bronił jednak Wiśniewski, który poradził sobie m.in. ze strzałem Chlebowskiego z 7 metrów, wykonał fantastyczną paradę po uderzeniu Wcisły - dodaje.

Szkoleniowiec Orła Jan Cyniewski: - Pod koniec pierwszej połowy my mieliśmy dwie sytuacje, Sadowskiego i Chodźki. A w drugiej połowie mecz zdecydowanie toczył się pod nasze dyktando. Były okazje Wilczka, Sadowskiego, Bułata.

Skuteczniejsi okazali się goście. Gagat zagrał prostopadle do Zdzińskiego, ten z kolei wyłożył piłkę przed bramkę Witce, któremu nie pozostało nic innego, jak kopnąć ją do siatki.

- Trzy minuty potem mieliśmy kopię tej sytuacji, ale Witko tym razem nie trafił w piłkę - relacjonuje Wiącek.

Jego zespół tym zwycięstwem umocnił się na 13. miejscu w tabeli, które oznaczać będzie utrzymanie, jeśli mistrz grupy wywalczy awans (po barażu z najlepszą drużyną IV ligi sądecko-tarnowskiej), a z III ligi nie spadnie żaden zespół z regionu krakowsko-oświęcimskiego.

14. pozycja oznacza degradację do "okręgówki". I tę lokatę zajmuje Orzeł.

Orzeł Piaski Wielkie - TS Węgrzce 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Witko 77.
Orzeł: D. Wiśniewski - Bułat, Studnicki, Uwakwe, Kapera - Śliski, Petho, Wajda, Chodźko, Zborowski - Sadowski (65 Wilczek).
Węgrzce: Wałach - Chuchro, Zasadni (75 Białkowski), Chlebowski, Łucarz - Gagat, Czernecki, Górski, Wcisło (79 Kowalczyk), Gala (67 Witko) - Zdziński.
Żółte kartki: Studnicki, Zborowski - Gala, Witko, Zasadni.