Tomasz Bochenek
Sławomir Peszko i Radosław Majewski przyczynili się swoimi golami do zwycięstwa Wieczystej w Białce Andrzej Banaś
IV liga małopolska, grupa zachodnia. W 4. kolejce, rozegranej 21-22 sierpnia, najwięcej kibiców - już tradycyjnie - obejrzało mecz Wieczystej Kraków, mimo że goszczące ją Tempo Białka ustaliło na ten jeden raz cenę biletów na poziomie 25 złotych. Niespodzianki nie było, Wieczysta odniosła czwarte zwycięstwo w sezonie, ale nie jest jedyną drużyną z kompletem punktów. Relacje z meczów >>>>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Wiślanie – Orzeł Ryczów 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Seweryn 40, 2:0 Żaba 42, 2:1 Zięba 60, 3:1 Seweryn 65, 4:1 Monsuru 70.
Wiślanie: Ropek – Źródlewski, Lewiński, Ochman, N. Morawski – Wolak (60 Bierówka), Głaz, Dynarek, Żaba (68 Kotwica), Monsuru (88 Gogola) – Seweryn.
Orzeł: Dyrga – Pyciak, Garzeł, Otfinowski, Ptak (64 Zając) – Wąchała (46 Smagło), Para (46 Wojcieszyński), Zięba (64 Kiełbus), Lampart, Mizia – Popiela (75 Porębski).
Sędziował: A. Dudek (Kraków). Żółte kartki: N. Morawski, Dynarek - Garzeł dwie. Czerwona kartka: Garzeł (66). Widzów: 200.

Pod koniec I połowy, po prostopadłym podaniu Monsuru, Seweryn wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, a za moment razem z Żabą przeprowadził akcję zakończoną golem na 2:0. Po przerwie Seweryn znów trafił po asyście Monsuru, który to następnie ustalił wynik.

IV liga piłkarska. Trenerzy drużyn z grupy zachodniej. Wiosn...

Jutrzenka Giebułtów – Pcimianka 5:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Chochlinski 30, 1:1 Pietrzyk 35, 2:1 Serafin 50, 3:1 Majcherczyk 55, 4:1 Majcherczyk 68, 5:1 Gniecki 87.
Jutrzenka: D. Maciejowski – Serafin, Grodzicki, Zieliński, Litewka (75 Zeszczuk) – Pietrzyk (65 Gniecki), B. Jeż, Majcherczyk (75 Pawlak), Podobiński (65 Polniak), Ślaski (65 Silczuk) – M. Jeż.
Pcimianka: Jękot – Moniak (78 Kozak), K. Pandyra, G. Chlebda, Chochlinski – D. Pandyra (62 Zięba), Kłusek, Motłoch (57 Mizera), Sołtys, Kuczek – Dziadkowiec.
Sędziował: M. Ślaski (Tarnów). Żółte kartki: Podobiński, Ślaski, Pietrzyk, Serafin, Grodzicki - K. Pandyra. Widzów: 70.

Goście objęli prowadzenie (pomogła im... nierówność na boisku), ale za moment, po centrze Serafina, Pietrzyk zagłówkował na 1:1. Druga połowa była już koncertem Jutrzenki.

Znani piłkarze w małopolskiej IV lidze. Nie tylko w Wieczyst...

Sokół Kocmyrzów – Dalin Myślenice 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Cienkosz 30, 1:1 Biel 85 samob., 2:1 Pietrzyk 90 karny.
Sokół: Chillari - Pasionek, Cholewa, Brak (65 Targosz), Podyma - Obrzud (89 Bandura), Pietrzyk, Romuzga, Guja, Frołow (46 Hałat) - Stepankow (90+2 Stec).
Dalin: Wyroba - Tokarz, Przetocki, Pilch, Cienkosz - Ostafin (85 Szafraniec), Jędrzejowski,Wojtan, J. Górecki, Biel - Burkat (70 Malina).
Sędziował: Dawid Mituś (Gorlice). Żółte kartki: Brak, Guja, Podyma - Pilch, Wojtan. Widzów: 100.

Z wolnego gola zdobył Cienkosz. Mocno walczący o poprawę wyniku Sokół pełny sukces odniósł w końcówce. Najpierw podanie do Gui przeciął nieszczęśliwą dla siebie interwencją Biel, a po chwili Pilch sfaulował w polu karnym Stepankowa, no i Pietrzyk wykorzystał „jedenastkę”.

KS Chełmek – Słomniczanka 3:1 (2:0) - RELACJA Z MECZU [ZDJĘCIA]

Keeza IV liga piłkarska w Małopolsce (grupa zachodnia). KS Chełmek - Słomniczanka Słomniki 3:1. Na zdjęciu: Filip Nowak (nr 9, zielona koszulka) strzela swoją drugą bramkę dla Chełmka

Keeza IV liga piłkarska. Chełmek pokonał Słomniczankę, bo Mi...

TS Węgrzce – LKS Jawiszowice 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Grudnik 35.
Węgrzce: Bożok – Moskal, Jurzec, Czapla, Lesak – Wcisło, Kosakowski (90 Rdest), Kwaśny (85 Kwiatkowski), Piszczewskij (80 Trebus), Ochman (73 Tracz) – Grudnik (60 Sierakowski).
Jawiszowice: Smok – M. Płonka, Radomski (55 Herman), Pitry, Sitko - Hałat, Ściślak (75 Wawak), Frączek (62 Gibas), Kocemba - D. Płonka (70 Senkowski), Korczyk.
Sędziował: P. Kukla (Kraków). Żółte kartki: Grudnik - Ściślak, Sitko. Widzów: 30.

Grudnik strzałem z wolnego dał zwycięstwo gospodarzom. Goście parę minut po golu trafili w spojenie (Frączek), ale to ich bramka była częściej obijana: w 20 min po uderzeniu Kwaśnego Smok strącił piłkę na słupek, zaś w II połowie poprzeczkę obił Sierakowski.

Clepardia Kraków – Unia Oświęcim 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 M. Szewczyk 43 karny, 0:2 K. Szewczyk 58, 1:2 Wołk 68.
Clepardia: Napieralski – Wisowski, Bosak, Morgaś, Wołk, Janicki (82 Sarancza) – Obracaj, Kupiec, Suwała (65 Sojda), Dziób (46 Bugajski) – Wiczkowski (75 Apostolski).
Unia: Adamski – Ryszka, Gubała, Pacyga, Babiuch - Lewandowski (60 Steń), Szcząber (72 Ryś), K. Szewczyk, Antkiewicz (80 Rzeszutko) – M. Szewczyk (85 Dziedzic), Nowak (70 Snadny).
Sędziował: P. Gądek (Tarnów). Żółte kartki: Wołk, Kupiec, Morgaś. Widzów: 70.

Clepardia przyjęła taktykę zdecydowanie obronną. - Cały czas graliśmy na połowie przeciwnika i usiłowaliśmy sforsować te zasieki – mówi Marek Kołodziej, trener Unii. Prowadzenie goście objęli po karnym (faulowany był Lewandowski), a wynik podwyższył K. Szewczyk strzałem z 20 m.

Wiślanka Grabie – MKS Trzebinia 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Bienias 18, 2:0 Kmak 21, 3:0 Kmak 47, 4:0 Gruszkowski 65.
Wiślanka: Kobyłka – Waś, Kukla, Bienias, Gruszkowski (75 Czech) – Fedoruk (60 Cygnarowicz), Gładysz, Lipowiecki (60 Jaworski), Nowak, Steinhoff (60 Żakieta) - Kmak (75 Piotrowski).
Trzebinia: Wróbel – Ruczyński (46 Gałka), Górka, Martyniak, Sz. Kurek - Mrożek, Stachowski (46 Garlacz), Barczyk (46 Horawa), Kowalik, Sochacki (81 Szczurek) - Mendela.
Sędziował: Jan Horowski (Nowy Sącz). Żółte kartki: Sochacki, Martyniak, Stachowski. Widzów: 150.

W 18 min nastąpiła celna „główka” Bieniasa, a za moment kolejny gol po rzucie rożnym – tym razem autorstwa Kmaka. Wiślanka szybko więc zyskała komfort i pokazała w tym meczu bardzo dobrą grę.

Garbarnia II – Beskid Andrychów 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Ceglarz 62, 0:2 Tylek 84.
Garbarnia II: Kieliszek – Surma (86 Kolendowski), Laskoś, Kardas, Sabat – Janik (86 Dzierżak), Malik, N. Zalejski (80 Ciuruś), D. Zalejski – Supel (70 Sarga), Grzybowski (57 Bogusławski).
Beskid: K. Zaremba - Kaczmarczyk, Tylek, Kapera, Zakrzewski – Koim (64 J. Zaremba), Kasiński, Nagi, Karcz, Koziołek - Ceglarz (85 Mizera).
Sędziował: Robert Marciniak (Kraków). Żółta kartka: Świerczyński (rezerwowy). Widzów: 100.

W pierwszej połowie Kieliszek poradził sobie m.in. z efektownym strzałem Koima. Jednak po przerwie goście znaleźli drogę do czwartego zwycięstwa w tym sezonie.

Kibice na meczu Wieczysta - Sokół Kocmyrzów

Kibice Wieczystej na meczu z Sokołem Kocmyrzów. Coraz więcej...

Tempo Białka – Wieczysta Kraków 1:5 (1:3)

Bramki: 0:1 Misak 5, 0:2 Burliga 12, 0:3 Peszko 17, 1:3 Puzik 22 karny, 1:4 Majewski 49 karny, 1:5 Misak 64.
Tempo: Wałach – Marek, Gruca, Mentel, Motor – Piekarczyk (46 Kalicki), Puzik (78 Woźny), Wacławik (65 Janeczek), Groń – Palarczyk (78 Ł. Rupa), Hutyria (58 Madziała).
Wieczysta: Plewka – Bąk, Kołodziej, Jampich - Burliga (82 Linca), Gamrot (75 Nowicki), Pietras (87 Urbański), Kumah (46 Frańczak) - Misak (75 Szewczyk), Majewski, Peszko.
Sędziował: Waldemar Pyznar (Gorlice). Żółte kartki: Groń, Palarczyk, Kalicki, Mentel – Kołodziej. Widzów: 700.

Wieczysta objęła prowadzenie po kapitalnym strzale Misaka z dystansu. Wynik podwyższyła po rzucie rożnym - piłkę do bramki wepchnął Burliga, zdobywając swoją pierwszego gola w żółto-czarnych barwach.

Adisa Monsuru królem strzelców! Sławomira Peszkę wyprzedził ...