Iwona i Jakub Hartwich oraz Aneta Rzepka na czarnej liście....

Iwona i Jakub Hartwich oraz Aneta Rzepka na czarnej liście. Mają zakaz wstępu do Sejmu

Aleksandra Krupa AIP

Polska

Aktualizacja:

Polska

Iwona Hartwich

Iwona Hartwich ©marek szawdyn/polska press

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus podała wiadomość, że Iwona Hartwich, Jakub Hartwich oraz Aneta Rzepka mają zakaz wstępu do Sejmu do 27 maja 2020 roku.
Iwona Hartwich

Iwona Hartwich ©marek szawdyn/polska press

Posłanka zgłosiła obecność na posiedzeniu komisji regulaminowej swoich asystentów: Iwonę Hartwich, Jakuba Hartwich oraz Anetę Rzepkę. Tematem komisji miało być „Dokonanie oceny i wyjaśnienie okoliczności przebiegu 40 dniowego protestu osób z niepełnosprawnościami i ich bliskich w Sejmie RP w dniach 18.04.2018 – 27.05.2018”. Niestety jej zgłoszenie zostało rozpatrzone negatywnie.
- Jesteście na czarnej liście. Specjalne pismo zostało przygotowane, żeby wszyscy wiedzieli, że macie zakaz wstępu. Nawet jako moi asystenci - stwierdził Joanna Scheuring-Wielgus w rozmowie z TVN24.

Posłanka zwróciła się na Twitterze z pytaniami do marszałka Sejmu Marszałka Kuchcińskiego - Czy to jest element świętowania 550 lecia parlamentaryzmu? Do minister pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej również skierowała pytanie - Proszę mi wytłumaczyć jak można coś robić dla niepełnosprawnych nie rozmawiając z zainteresowanymi?

Joanna Scheuring-Wielgus była jedną z osób najbardziej wspierających trwający 40 dni protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie.

"Chcą wyjść do społeczeństwa, to tacy sami ludzie jak my". Protesty rodziców po wejściu w życie ustawy o pomocy niepełnosprawnym

Źródło: TVN 24POLECAMY:Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo