IX Miniatury Teatralne w Krakowie. Co warto zobaczyć?

IX Miniatury Teatralne w Krakowie. Co warto zobaczyć?

Łukasz Gazur

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

4.07, godz.: 19:00Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie,ul. Straszewskiego 22Dorota MaciejaSupermenkaSpektakl Teatru Gudejko
1/4
przejdź do galerii

4.07, godz.: 19:00
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie,
ul. Straszewskiego 22


Dorota Macieja
Supermenka

Spektakl Teatru Gudejko w Warszawie

Reżyseria: Jerzy Gudejko
Scenografia: Krzysztof Kelm
Kostiumy: Grażyna Gudejko

Obsada:
Jowita Budnik

W Supermence jak w życiu – dramat miesza się z komedią, ironia z życzliwością, filozofia z banałem, a śmiech następuje po łzach i wściekłości.

Opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki. Kobiety wykształconej, inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej. Matki, żony, córki, pracownika, pracodawcy, kobiety szczęśliwej i nieszczęśliwej, zakochanej i samotnej, spełnionej i zdesperowanej
W opowiadanej przez Jowitę Budnik historii pojawia się galeria groteskowych, choć z życia wziętych postaci. Desperackie próby bohaterki próbującej poradzić sobie na niebezpiecznych zakrętach życia, wzbudzają z jednej strony wielki podziw, a z drugiej wywołują salwy śmiechu.
Możemy obserwować Jowitę Budnik w przejmujących monologach, finezyjnych, zabawnych dialogach, próbie tańca erotycznego, w czasie przetykania kolanka pod zlewem i w niezwykle bogatym repertuarze wokalnym.Bilety: 60zł
Do nabycia na www.eventim.pl, www.biletyna.pl, w punktach Info Kraków oraz w Krakowskim Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

Czas trwania spektaklu: 80 min ©Materiały prasowe

Jowita Budnik jako matka, żona i kobieta sukcesu, Olgierd Łukaszewicz oraz Henryk Talar jako Chopin i jego przyjaciel - to tylko niektóre atrakcje IX Krakowskich Miniaturach Teatralnych, przygotowanych przez Krakowskie Forum Kultury. Przed nami ostatnie dni imprezy.
Zobacz galerię
W środę o godz. 19 w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (ul. Straszewskiego 22) zobaczymy Jowitę Budnik w „Supermence” w reż. Jerzego Gudejki.

Jak piszą twórcy przedstawienia, to „opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki. Kobiety wykształconej, inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej. Matki, żony, córki, pracownika, pracodawcy, kobiety szczęśliwej i nieszczęśliwej, zakochanej i samotnej, spełnionej i zdesperowanej”.


Z kolei jutro, także w sali AST, o godz. 19 zobaczymy historię opartą na faktach z życia Chopina i jego wieloletniego przyjaciela - Juliana Fontany - rówieśnika, osobistego powiernika, kopisty, wydawcy i popularyzatora dzieł mistrza, podróżnika, tłumacza Don Kichota, autora dzieł z zakresu ortografii, astronomii, a także kompozytora.

Nowo odkryte listy Fontany do Stanisława Egberta Koźmiana i wicehrabiny Kornelii de Verny, wraz z niektórymi listami Chopina rzuciły nowe światło na - jak się okazuje - niejednoznaczną przyjaźń między dwoma kompozytorami. W rolach głównych w spektaklu „Obłoczni, czyli Sen Chopina” wystąpią Olgierd Łukaszewicz oraz Henryk Talar. Oni też, wraz z Grzegorzem Wlaczakiem, reżyserują przedstawienie.

Dodatkowym atutem spektaklu jest muzyka Chopina, w niezwykłej, etnicznej aranżacji Marii Pomianowskiej.

A jeśli już o muzyce mowa, warto zauważyć, że ta edycja Miniatur Teatralnych jest przełomowa, gdyż po raz pierwszy pojawia się na niej musical. Chodzi o „Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami”, spektakl Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Reżyser Konrad Imiela chce nieco odbrązowić postacie mistrzów muzyki takich jak Frank Sinatra, Dean Martin i Sammy Davis Jr. Pokaz odbędzie się 6 lipca, o godz. 19, w ICE Kraków.

ZOBACZ KONIECZNIE:WIDEO: Poważny program

Źródło: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo