Jadą posiłki z NHL

W mistrzostwach świata elity rozgrywanych w Helsinkach i w Sztokholmie dobiega końca wstępna runda, w której zespoły grają każdy z każdym w dwóch grupach. Awans do ćwierćfinału zapewniły już sobie z gr. H: USA, Finlandia i Rosja, z gr. S: Kanada, Szwajcaria, Szwecja. Do rozwiązania pozostały jeszcze dwie zagadki.

HOKEJ. Rosjanie przebudzili się na mistrzostwach świata

Po dwóch porażkach przebudzili się broniący złotego medalu Rosjanie, którzy pokonali Słowację. Po wyrównanej pierwszej tercji w drugiej Rosjanie przycisnęli i zdobyli dwa gole przez Kowalczuka (7. trafienie w turnieju) i Radułowa. Ale na parę sekund przed końcem tercji Słowacy zdobyli nieoczekiwanie gola, grając w osłabieniu. W 44 min Denisow podwyższył na 3:1 i było po meczu.

Znowu dobry występ w meczu USA - Francja (4:2) zanotował gracz Cracovii Nicolas Besch, który przebywał na lodzie najdłużej ze wszystkich graczy francuskich, ponad 21 minut. - Daliśmy się zaskoczyć rywalowi w pierwszej tercji, którą przegraliśmy 0:2. W drugiej odsłonie wykorzystaliśmy grę w podwójnej przewadze i zdobyliśmy kontaktowego gola. Potem dwa razy krążek wpadał do amerykańskiej bramki, ale arbitrzy goli nie uznali. Pod koniec trzeciej tercji rywale dwa razy pokonali naszego bramkarza Hueta, nic nie dał nam gol zdobyty na 90 sekund przed końcem spotkania - opisuje mecz Besch.

Duże emocje były w meczu Kanada - Czechy. Nasi południowi sąsiedzi nie mają jeszcze zapewnionego miejsca w ćwierćfinale. Kanadyjczycy byli lepiej zorganizowanym zespołem, ich akcje były groźniejsze, ale po 40 minutach był remis 1:1. O wygranej Kanady zadecydował gol Skinnera z 46 min.

Drużyny ciągle uzupełniają składy (pozwala na to regulamin), dojeżdżają gracze z NHL, z zespołów, które zostały wyeliminowane z pucharu Stanleya. Szwecję wzmocnili dwaj bardzo dobrzy hokeiści bracia Sedinowie z Vancouver, Finlandię Gronlund z Minnesoty.

WYNIKI

Gr. H: Finlandia - Austria 7:2 (2:0, 1:0, 4:2), USA - Francja 4:2 (2:0, 0:1, 2:1), Niemcy - Łotwa 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), USA - Niemcy 3:0 (2:0, 0:0, 1:0), Rosja - Słowacja 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

8. Łotwa   5   3   9-21

Gr. S: Szwajcaria - Dania 4:1 (1:0, 1:1, 2:0), Szwecja - Słowenia 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), Norwegia - Białoruś 3:1 (1:0, 1:0, 1:1), Kanada - Czechy 2:1 (1:1, 0:0, 1:0).

1. Kanada   6   16   21-7

2. Szwajcaria   5   14   22-8

3. Szwecja   6   12   13-9

4. Norwegia   5   9   11-16

5. Czechy   6   8   12-12

6. Dania   5   3   8-14

7. Białoruś   5   3   7-14

8. Słowenia   6   1   9-23