Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak dobrze dobrać baterię łazienkową?

(MM)
Stworzenie spójnej aranżacji ułatwiają serie baterii: umywalkowe, wannowe, bidetowe i prysznicowe
Stworzenie spójnej aranżacji ułatwiają serie baterii: umywalkowe, wannowe, bidetowe i prysznicowe Fot. invena
Nowoczesna armatura. Najlepiej z dwustopniowym mieszaczem, perlatorem i systemem anticalc. Oszczędna oraz wygodna w obsłudze.

Urządzając łazienkę, wiele uwagi poświęcamy takim elementom jak płytki czy ceramika sanitarna. Jednak aby stworzyć spójne i funkcjonalne wnętrze, nie można zapomnieć o pozostałych elementach jej wyposażenia. Armatura łazienkowa nie tylko stanowi wizualną „kropkę nad i” całej stylizacji, ale też przesądza o wygodzie codziennych czynności higienicznych. Jej dobór nie może więc być przypadkowy.

Wielkość ma znaczenie

Różnorodność baterii łazienkowych nie wynika tylko z ich ozdobnej formy. Zacząć należy od tego, że istnieje wiele typów baterii w zależności od liczby elementów i sposobu ich montażu, co ma bezpośredni wpływ na wygodę użytkowania.

W zależności od liczby otworów niezbędnych do montażu, mamy do czynienia z bateriami jedno-, dwu-, trzy- lub czterootworowymi. Biorąc pod uwagę miejsce instalacji, wyróżniamy baterie ścienne i stojące. Te drugie montuje się bezpośrednio na elementach ceramicznych lub na blacie. Dlatego decyzję o wyborze typu armatury warto więc podjąć na wczesnym etapie planowania wnętrza, jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych. Ma to szczególnie znaczenie w przypadku baterii podtynkowych.__

- Wybierając rodzaj baterii, należy koniecznie rozważyć jej wielkość - zarówno pod __względem całego pomieszczenia, jak też ceramiki, którą ma obsługiwać - podkreśla Monika Wojdak, product manager marki Invena. - W przypadku dużych, głębokich umywalek najlepiej sprawdzą się baterie podtynkowe ścienne lub wysokie baterie stojące o długiej wylewce, dobrane tak, by strumień kierowany był na środek i nie rozbijał się o ścianki umywalki. Jeśli natomiast wyposażamy niewielką łazienkę lub wc, wybierzmy zwarte, kompaktowe baterie, które nie będą zawadzały i zapobiegną rozchlapywaniu się wody poza małą umywalkę - dodaje.

Z praktycznego punktu widzenia

W przypadku armatury duży wpływ na jej funkcjonalność będzie miał mieszacz. - Najlepiej wybrać baterię wyposażoną w wysokiej jakości mieszacz ceramiczny. Oglądając konkretny egzemplarz, zwróćmy uwagę, czy płynnie się porusza. Przydatną funkcją jest mieszacz dwustopniowy, który pozwala dopasować strumień do aktualnych potrzeb i __zapobiega nadmiernemu poborowi wody - radzi ekspert.

Oszczędność wody to aspekt, który należy uwzględnić nie tylko z uwagi na ochronę środowiska, ale też bieżące wydatki. Ważną rolę odgrywa tu aerator, który napowietrzając strumień wody i optycznie go powiększa.

W bateriach łazienkowych znajdziemy innowacyjne rozwiązanie - perlator wykonany z silikonu, pozwalający zmniejszyć zużycie wody nawet o 50 procent. Jednouchwytowa bateria z dwustopniowym mieszaczem, perlatorem i systemem anticalc jest oszczędna, wygodna w obsłudze i łatwa do utrzymania w czystości.

Nowoczesne baterie łazienkowe łączą walory praktyczne z wyjątkowo estetycznym wyglądem. Jest to zasługa dobrej jakości materiałów, a także przykładania przez producentów dużej wagi do tworzenia dopracowanych projektów, odpowiadających najnowszym trendom.

- Wybór baterii pod __względem wyglądu pozostaje kwestią upodobań użytkowników - stwierdza Monika Wojdak. - Ważne jest by był spójny z całościową koncepcją pomieszczenia. W nowoczesne, minimalistyczne wnętrza doskonale wpisze się zgeometryzowana, oszczędna w formie armatura, na przykład z serii Dokos. Wnętrza klasyczne i stylizowane na __retro wzbogacą tradycyjne modele dwuuchwytowe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski