Jak dokonać właściwego wyboru żyrandola...

Jak dokonać właściwego wyboru żyrandola

.

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Jak dokonać właściwego wyboru żyrandola
Światło czyni cuda, jest to fakt niepodważalny. Może ono wzbudzić w ludziach wiele pozytywnych emocji i uczuć. Magiczne właściwości światła zostały rozpoznane przez projektantów, dając mu centralne miejsce w projektowaniu wnętrz. Z jego pomocą można bawić się nowymi kolorami w każdej sytuacji, a nawet wizualnie zmieniać przestrzeń. Jednym z głównych narzędzi tak wspaniałej przemiany może stać się żyrandol.
Jak dokonać właściwego wyboru żyrandola
Na rynku krajowym dostępna jest szeroka gama żyrandoli różnych typów i stylów. Zaczynając od klasycznych wiszących żyrandoli oprawionych w kryształowe wisiorki i dekorowanych kutymi zdobieniami, a kończąc na prostych modelach opraw sufitowych wykonanych z tworzywa sztucznego lub aluminium w stylu nowoczesnym.

W ostatnich latach żyrandole cieszyły się ogromną popularnością, łącząc różnorodne inżynieryjne i technologiczne formy.
Na przykład urządzenia z pilotem, z wbudowanymi źródłami światła LED lub wykonane z nowoczesnych materiałów ekologicznych. Wybór żyrandola z taką różnorodnością propozycji jest bardzo trudny. Zwłaszcza przy zakupie, oprócz osobistych życzeń dotyczących stylu, koloru i wielkości żyrandola, należy wziąć pod uwagę także cechy pomieszczenia, w którym chce się zainstalować żyrandol.

Jak dokonać właściwego wyboru żyrandola?Trudno jest podać dokładne zalecenia dotyczące wyboru żyrandola. Decyzja powinna opierać się na osobistych preferencjach i cechach wnętrza pomieszczenia, dla którego wybiera się oprawę oświetleniową. Prawidłowo wkomponowany w wnętrze pokoju żyrandol zawsze będzie wysoko ceniony przez znawców piękna i sprawi przyjemność oczom. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach. Należy zauważyć, że w pomieszczeniach z niskim sufitem nie nadają się duże lampy wiszące. Do małych, przytulnych pokoi należy wybrać żyrandol sufitowy. Również wybierając żyrandol, należy zwrócić uwagę na kilka jego cech technicznych:

•Preferowane powinny być bardziej ekonomiczne modele
•Ważna jest liczba trybów przełączania i możliwość regulacji mocy oświetlenia
•Oprawki mogą się różnić w zależności od średnicy gniazda i materiału. Tak, więc, oprawka może być karbolitowa, ceramiczna lub z tworzywa sztucznego odpornego na ciepło. Różnią się one także temperaturą ogrzewania i maksymalną mocą odpowiednią dla danego żyrandola.
•Dla zwykłych żarówek, typowe jest przyjemne, ciepłe światło, ale są one niezwykle nieekonomiczne. Ponadto takie żarówki są bardzo gorące, co może prowadzić do zapłonu plastikowych lub tekstylnych części żyrandola. Żarówki halogenowe są bardzo wydajne, mają dobre odwzorowanie kolorów i długą żywotność. Trzecia opcja to świetlówki
Również przy wyborze żyrandola należy wziąć pod uwagę cechy konstrukcyjne sufitów.

Żyrandol do salonuŻyrandol w salonie jest twarzą każdego domu, jest to miejsce, w którym przyjmowani są goście, spędzane są wieczory z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego też wybór żyrandola do tego pomieszczenia powinien być przemyślany. Należy uwzględnić, że światło w salonie powinno być jasne, ale ciepłe, dostosowane do komunikowania się i tworzenia atmosfery przytulności. Jeśli ktoś posiada mieszkanie z wysokimi sufitami, może pozwolić sobie na ogromny wiszący żyrandol. Wygląda elegancko i uroczyście, nadaje temu projektowi pewnego uroku.

W klasycznym wnętrzu kryształowe żyrandole wyglądają dobrze są symbolem dobrego samopoczucia i elegancji. Jeśli jednak wysokość sufitu jest standardowa, to lepiej wybrać żyrandol sufitowy z licznymi kloszami. Równomiernie ułożone symetrycznie żyrandole sufitowe pomogą równomiernie i harmonijnie oświetlić pokój. Ponadto, przy wyborze żyrandola do salonu powinny być preferowane instancje z wieloma rodzajami oświetlenia i z zastosowaniem energooszczędnych źródeł światła, takich jak diody LED.

Żyrandol do sypialni


Jeśli salon jest twarzą domu, to sypialnia jest jego sercem. Wybierając żyrandol co tego pomieszczenia, należy wziąć pod uwagę fakt, że stworzona przez niego atmosfera powinna pozwolić komfortowo odpoczywać, wywoływać ciepłe uczucia. Światło powinno być łagodne i rozproszone. Żyrandol powinien być w harmonii z wnętrzem sypialni, ale jednocześnie nie może zginąć na jego tle. Powściągliwy design, matowe szkło i kryształ, to charakterystyczne cechy żyrandola do sypialni.

Kupując żyrandol https://www.sklep.kaja.com.pl/zyrandole-c-1_2.html w profesjonalnym sklepie z oświetleniem sprzedawca na pewno zwróci uwagę na urządzenia z kilkoma trybami oświetlenia. Bardzo wygodną opcją dla sypialni jest dostępność pilota do żyrandola. Aby właściwie wybrać żyrandol w sypialni, należy wziąć pod uwagę, że ten pokój jest zwykle dość zwarty. Dlatego lepiej jest zatrzymać się na małym żyrandolu sufitowym, którego elementy dekoracyjne nie będą stwarzać problemów z czyszczeniem. W końcu sypialnia ze względu na dużą liczbę tekstyliów jest podatna na zakurzenie.

Żyrandol do pokoju dziecięcegoPokój dziecięcy to mały świat, który nie jest przeznaczony dla dorosłych. Jest tam wyjątkowa atmosfera komfortu, cudowna beztroska i dobra zabawa. Światło w tworzeniu tej atmosfery odgrywa ważną rolę. Aby właściwie wybrać żyrandol do pokoju dziecinnego, trzeba wziąć pod uwagę kilka prostych zasad. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i praktyczność.

Konieczne jest powstrzymanie się od zakupu żyrandola z elementami kryształu lub cienkiego szkła, ponieważ podczas jego uszkodzenia odłamki mogą spowodować u dziecka obrażenia. W związku z tym klosz powinien być wykonany z bezpiecznych materiałów, takich jak plastik lub tekstylia. W pokoju dziecięcym sprawdzają się wiszące żyrandole sufitowe z jasnymi wizerunkami kreskówkowych bohaterów, statków kosmicznych lub księżniczek.


Żyrandol w korytarzuTo od korytarza zaczyna się każdy dom. Ważne jest, aby oświetlenie w korytarzu było odpowiednio zorganizowane, tworzyło przyjemną i gościnną atmosferę. Niestety, korytarze w nowoczesnych mieszkaniach rzadko są duże i dobrze się prezentują. Jednak ten problem można rozwiązać za pomocą oświetlenia.

Tak, więc, jeśli korytarz jest długi i wąski, warto wybrać żyrandol podłużny lub prostokątny lub też kupić kilka podobnych żyrandoli sufitowych. W celu korekcji wizualnej można także zainstalować żyrandol z możliwością zmiany kierunku światła, który będzie podkreślać daną strefę. Co do zasady, żyrandole w korytarzu powinny być surowe i skromne. Bardzo popularne są żyrandole sufitowe na korytarzu, wbudowane w podwieszane sufity i tworzące pewną kompozycję dzięki zastosowaniu w nich diod LED.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo