Jak inni widzą Pogórze?

RAF
Udostępnij:
Tuchów spodziewa się kilkudziesięciu gości na konferencji poświęconej wizji rozwoju Pogórza w oparciu o wspólne przedsięwzięcia gmin w gospodarce, ochronie środowiska, turystyce i kulturze. Planowana jest ona na najbliższy wtorek w tuchowskim ratuszu.

To będzie dla Tuchowa poważny sprawdzian przed planowanym na przyszły rok międzynarodowym seminarium

- Wraz z policją opracowaliśmy już plan rezerwacji miejsc parkingowych wokół rynku - informuje Mieczysław Kras, zastępca burmistrza Tuchowa.
- Tak olbrzymiej konferencji Tuchów dawno już nie organizował. To będzie dla nas poważny sprawdzian przed międzynarodowym seminarium, planowanym na przyszły rok.
Na początku wtorkowego seminarium wystąpi pani Grażyna Gęsicka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Socjalnej. Mówić będzie na temat polityki rozwoju regionalnego państwa. Następnie planowane jest wystąpienie przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, najprawdopodobniej będzie to marszałek Marek Nawara. Przybliżyć ma strategię rozwoju Małopolski z uwzględnieniem gmin powiatu tarnowskiego.
W drugiej części sympozjum burmistrz Tuchowa Mariusz Ryś, a także wójtowie gmin Pogórza powiedzą o swoich wizjach rozwoju tego regionu. Kierownik ODR w Tuchowie wypowie się na temat rozwoju turystki i agroturystyki w Tuchowie i na Pogórzu. Wiceburmistrz Tuchowa Mieczysław Kras poruszy tematy związane z ochroną środowiska, a przedstawiciel Zakładu Produkcji Znaków Drogowych "Wimed" powie o wizerunku miast i gmin Pogórza, uwzględniając znakowanie dróg, ulic i szlaków turystycznych.
Następnie przewodniczący Rady Miejskiej w Tuchowie Bronisław Bartkowski przedstawi projekt powołania na Pogórzu "Stowarzyszenia na rzecz współpracy z zagranicą". Na zakończenie Janusz Kowalski, dyrektor Domu Kultury w Tuchowie zapozna zebranych z projektem organizacji międzynarodowego seminarium w Tuchowie. Połączone ma ono zostać z prezentacją miast, promocją gospodarczą, kulturalną oraz wymianą doświadczeń pomiędzy miastami i regionami w krajach europejskich. Planowane jest ono w maju 2000 roku.
Po oficjalnej części, uczestnicy tuchowskiego sympozjum udadzą się do dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, gdzie ma dojść do luźnych rozmów na poruszane wcześniej tematy.
(RAF)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie