Jak Macierz roztrwoniła przewagę dwóch goli

Stefan Mikulski
O piłkę walczą Tomasz Wojewoda (Macierz, z lewej) i Jakub Wolnik
O piłkę walczą Tomasz Wojewoda (Macierz, z lewej) i Jakub Wolnik fot. Damian Polek
Dla gospodarzy był to siódmy z rzędu mecz bez porażki na własnym boisku. Mogą jednak mówić o niedosycie, gdyż prowadzili już 2:0.

Macierz Lipnica Murowana 2 (1)
Orzeł Dębno 2 (0)
Bramki: 1:0 Mikulski 41, 2:0 Krzak 56, 2:1 K. Ogar 66, 2:2 J. Ogar 69.

Macierz: Serafin - Wojewoda, Adamczyk, Borek, P. Motak - Goc (58 T. Motak), Mikulski (52 Więcław), H. Strugała, Chodur - Kokoszka (75 Kamil Urbański), Krzak.
Orzeł: Urbański - K. Hebda, D. HebdaI, M. Gurgul, Wolnik - Gicala, (84 Dudek), K. Ogar, Kural, Rylewicz - J. Ogar, M. Hamowski.
Sędziował: Paweł Nytko (Tarnów). Widzów: 100.

Pierwsza połowa spotkania nie należała do najciekawszych. Obie drużyny grały ospale i wydawało się, że do szatni zejdą przy wyniku bezbramkowym. W 41 min kibice doczekali się jednak gola. Jego autorem był Mikulski, który w 41 min sfinalizował jedną z nielicznych w tej odsłonie składnych akcji.

Po zmianie stron gra ożywiła się, a efektem tego były trzy gole. Na 2:0 podwyższył w 56 min Krzak, po którego uderzeniu z rzutu wolnego piłka odbiła się jeszcze od muru. Radość gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo. W 66 min pozostawiony bez opieki K. Ogar strzałem z 20 m przy dalszym słupku pokonał Serafina.

Trzy minuty później podanie Wolnika niemal z połowy boiska trafiło do J. Ogara, a ten nie dał szans bramkarzowi Macierzy. W 74 min T. Motak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Urbańskim i Orzeł w trenerskim debiucie Roberta Sakowicza wywiózł z Lipnicy Murowanej jeden punkt.