Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Jak poprawić jakość powietrza? Powinniśmy zużywać mniej energii

Paulina Szymczewska
Paulina Szymczewska
Zastosowanie w budownictwie technologii energooszczędnych pozwala redukować niską emisję i wpływać na poprawę jakości powietrza
Zastosowanie w budownictwie technologii energooszczędnych pozwala redukować niską emisję i wpływać na poprawę jakości powietrza 123RF
NASZ PATRONAT. Jak sprawić, by powietrze było czystsze? Poprawiając efektywność energetyczną. O tym dyskutować będą uczestnicy międzynarodowej konferencji, która 20 i 21 listopada odbędzie się w Krakowie. To już trzecia edycja.

Konferencję „Jakość powietrza a efektywność energetyczna JPEE 2019” organizuje Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej we współpracy z Województwem Małopolskim, Fundacją Efektywna Polska oraz Centrum Transferu Technologii PK. Przedstawiciele środowisk naukowych, biznesu i samorządów połączyli siły, by wspólnie wypracować rozwiązania, które pozwolą na ograniczenie emisji zanieczyszczeń i poprawę jakości powietrza oraz efektywności energetycznej.

Podczas konferencji odbędą się sesje tematyczne i debaty. Naukowcy, przedstawiciele samorządów, producenci materiałów budowlanych, projektanci, wytwórcy i dostawcy energii, deweloperzy przez dwa dni dyskutować będą o tym, jak za pomocą technologii energooszczędnych redukować niską emisję i wpływać na poprawę jakości powietrza, którym oddychamy. Zostaną przedstawione wyniki najnowszych badań, innowacyjne technologie i programy służące ochronie klimatu poprzez ograniczenie zużycia energii.

Do dyskusji zaproszeni zostali m.in.: wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz, prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, główny inspektor ochrony środowiska Paweł Ciećko, Ludomir Duda z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Witold Śmiałek z zarządu Krakowskiego Holdingu Komunalnego oraz dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki PK Stanisław Rybicki, a także burmistrzowie Rabki Zdrój i Słomnik oraz przedstawiciele przedsiębiorstw ciepłowniczych.

Wydarzeniu po raz pierwszy towarzyszy konkurs „Innowacje w budownictwie energooszczędnym kluczem sukcesu”. Tytułami „Innowator w budownictwie 2019” wyróżnione zostaną samorządy, firmy i naukowcy, którzy opracowali lub wdrożyli innowacyjne rozwiązania z dziedziny efektywności energetycznej i jakości powietrza. Do pierwszej edycji konkursu zgłoszono 29 rozwiązań. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi w środę 20 listopada, a ich oficjalna prezentacja – 21 listopada.

Konferencja odbędzie się w Pawilonie Konferencyjno-Wystawowym „Kotłownia” PK przy ul. Warszawskiej 24. Więcej informacji i program: www.jpee.info.

WIDEO: Krótki wywiad

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski