Jak pożegnać ukochaną osobę w XXI wieku? Sprawdzamy, jakie...

Jak pożegnać ukochaną osobę w XXI wieku? Sprawdzamy, jakie innowacje nastąpiły na rynku usług pogrzebowych

Materiał informacyjny

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Jak pożegnać ukochaną osobę w XXI wieku? Sprawdzamy, jakie innowacje nastąpiły na rynku usług pogrzebowych
Na rynku usług pogrzebowych pojawiła się nowość – kompleksowa usługa zorganizowania profesjonalnej ceremonii pogrzebowej przez Internet. Nie trzeba już odwiedzać kilku(nastu) zakładów, żeby zorganizować ceremonię. Jak to działa? Sprawdzamy.
Jak pożegnać ukochaną osobę w XXI wieku? Sprawdzamy, jakie innowacje nastąpiły na rynku usług pogrzebowych
Oferty internetowe firm pogrzebowych
Tradycyjne oferty poszczególnych zakładów pogrzebowych, pojawiające się w Internecie, są bardzo do siebie podobne. Firmy pomagają w wyborze trumien i urn, wiązanek i wieńców oraz załatwianiu niektórych formalności. Niestety, propozycje te nie zawierają żadnych cen ani kosztów, związanych z pogrzebem. Na stronach www można jedynie znaleźć katalogi, zdjęcia, opisy usług i … to wszystko. Wybór konkretnego zakładu pogrzebowego pozostaje więc trudny. W przypadku poszukiwania na odpowiedź, ile kosztuje kremacja w Warszawie lub Poznaniu, trzeba by było wykonać kilkadziesiąt telefonów, a w niektórych miejscowościach, należałoby osobiście odwiedzić zakład i dopiero na miejscu dowiadywać się o ceny. Jest to oczywiście wykonalne, ale chyba nikt tego nie praktykuje. Wybór domu pogrzebowego następuje więc najczęściej na podstawie odległości od miejsca zamieszkania lub opinii znajomych czy rodziny.

Innowacyjna usługa kompleksowa – online
Zastanawiający jest fakt, że nikt na ten pomysł nie wpadł wcześniej. O wiele łatwiej jest w zaciszu domowym, wśród najbliższych, spokojnie, wspólnie, wybierać trumnę, urnę, czy też kwiaty na pogrzeb. Pożegnanie kochanej osoby nie musi odbywać się w nerwowym pośpiechu i objeżdżaniu całego miasta w poszukiwaniu odpowiedniego zakładu pogrzebowego i załatwianiu formalności. Planowanie w domu gwarantuje ciszę i spokój, niweluje również obawę, że w natłoku obowiązków pominie się ważny detal.

Na szczęście powstał Uber dla zakładów pogrzebowych. Całą ponurą procedurą, w imieniu klienta, może teraz zająć się serwis Bluneral. W łatwy i szybki sposób znaleźć więc można najtańszy zakład pogrzebowy lub też taki, który oferuje najodpowiedniejszą dla rodziny zmarłego oprawę pogrzebu. Portal udostępnia prosty w obsłudze konfigurator usług, dzięki któremu, wybierając konkretny model trumny czy urny, kwiatów, oprawy muzycznej itp. od razu można poznać jego cenę. Po kolei, w kilku krokach „konfiguruje się” całą ceremonię pogrzebową, z najmniejszymi szczegółami. Serwis proponuje kilka zakładów pogrzebowych do wyboru. Są to firmy sprawdzone w praktyce i godne zaufania, wykonujące w imieniu klienta wszystkie czynności, niezbędne do zorganizowania pogrzebu (np. zgromadzenie niezbędnych dokumentów, organizacja mszy, ustalenie terminu pogrzebu). Dotyczy to również sporządzenia i wydrukowania nekrologu oraz opublikowania go w gazecie lub Internecie. Dzięki temu, że Bluneral negocjuje najniższe ceny ze współpracującymi z nim zakładami pogrzebowymi, koszty całej usługi są bardzo przyjazne, a co najważniejsze – całkowicie jawne.

Jakie usługi pogrzebowe świadczy serwis
Bluneral świadczy kompleksową obsługę ceremonii pogrzebowych (tradycyjne pochówki, a także pogrzeby z kremacją). Należy tu wymienić transport (również międzynarodowy) i przechowywanie ciała w chłodni, przygotowanie zmarłego do pochówku (mycie, przebranie, makijaż lub golenie, w zależności od płci), kondukt żałobny, złożenie trumny w grobie, sprzątnięcie nagrobka oraz ułożenie wiązanek i wieńców). Specjalnie przydzielony klientowi przez firmę doradca służy radą i pomocą przez cały okres organizacji pogrzebu (np. może złożyć wniosek o zwrot zasiłku pogrzebowego, odebrać akt zgonu itp.). Przedsiębiorstwo oferuje również usługę sprzątania grobów, która jest bardzo wygodna dla osób, które z różnych powodów nie mogą samodzielnie opiekować się nagrobkiem. Na stronie internetowej firmy znaleźć można również bardzo bogatą sekcję informacji i porad, dotyczących organizacji pochówku i nie tylko (np. wzory i przykłady kondolencji i mowy pogrzebowej, opis kremacji zwłok, podpowiedzi, dotyczące organizacji stypy, informacje, komu przysługuje i jak uzyskać urlop okolicznościowy z powodu śmierci członka rodziny itd.).

Dzięki takiej kompleksowej usłudze bliscy zmarłego zostają całkowicie odciążeni od smutnych, nerwowych i kłopotliwych czynności, związanych z organizacją pogrzebu. Zamiast tego mogą natomiast w ciszy i zadumie pożegnać się z ukochaną osobą.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo