Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? 27-29.04 [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Gol Jakuba Świerczoka w meczu Wereja Stara Zagora – Łudogorec (0:3). Polski napastnik wszedł na boisko w 64. minucie, a trzy minuty później wpisał się na listę strzelców. To 7. ligowy gol Świerczoka w barwach Łudogorca. EASTNEWS
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, przegrało na własnym obiekcie z Chelsea 0:1.

Grzegorz Krychowiak (West Bromwich) – WBA wygrało na wyjeździe z Newcastle 1:0. Grzegorz Krychowiak wszedł na plac gry w 77. minucie.

Jan Bednarek (Southampton) – Southampton wygrało na własnym obiekcie z Bournemouth 2:1. Jan Bednarek rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy. Defensor w 47. minucie został ukarany żółtą kartką.

Artur Boruc (Bournemouth) – Całe spotkanie na ławce Bournemouth spędził Artur Boruc.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham przegrało na wyjeździe z QPR 1:3. Tomasz Kuszczak całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Czyste konto Bartosza Białkowskiego w meczu Reading – Ipswich Town (0:4).

Kamil Grosicki (Hull City) – 73 minuty Kamila Grosickiego w meczu Hull City – Cardiff (0:2).

Australia:

A League:

Adrian Mierzejewski (Sydney FC) – 120 minut Adriana Mierzejewskiego w meczu Sydney FC – Melbourne Victory (2:3). W finale A-League Melbourne Victory zmierzy się z Newcastle Jets.

Marcin Budziński (Melbourne City) – Melbourne City przegrało na wyjeździe z Newcastle Jets 1:2. Marcin Budziński wszedł na boisko w 81. minucie.

Austria:

Erste Liga:

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Bartłomiej Żynel mecz Ried – Liefering (1:0) oglądał z ławki rezerwowej gości.

Bułgaria:

Parva Liga:

Daniel Kajzer (Botew) – Daniel Kajzer obronił rzut karny w 90. minucie meczu Botew Płowdiw – CSKA Sofia (2:1).

Jakub Świerczok (Łudogorec) – Gol Jakuba Świerczoka w meczu Wereja Stara Zagora – Łudogorec (0:3). Polski napastnik wszedł na boisko w 64. minucie, a trzy minuty później wpisał się na listę strzelców. To 7. ligowy gol Świerczoka w barwach Łudogorca.

Jacek Góralski (Łudogorec) – Pełne 90 minut rozegrał Jacek Góralski. Reprezentant Polski w pierwszej połowie otrzymał żółtą kartkę. Łudogorec, dzięki zwycięstwu i porażce CSKA Sofia, został Mistrzem Bułgarii.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Dwa gole Kamila Wilczka w meczu Brondby – Nordsjaelland (3:1). Brondby jest liderem duńskiej ekstraklasy z przewagą 5 punktów nad Midtjylland.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut w meczu Monaco – Amiens (0:0).

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux wygrało u siebie z Dijon 3:1. Igor Lewczuk wszedł na boisko w 66. minucie przy wyniku 1:1.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – 90 minut Damiena Perquisa w meczu GFC Ajaccio – Orleans (1:0).

Grecja:

Krystian Nowak (Panionios) – Panionios wygrał na wyjeździe z Plataniasem 2:1. Krystian Nowak całe spotkanie spędził na ławce gości.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba, z Pawłem Kieszkiem w bramce, przegrała na wyjeździe z Leonesą 1:2.

Holandia:

Eredivisie:

Filip Kurto (Roda) – Roda wygrała na wyjeździe z Venlo 4:1. Filip Kurto całe spotkanie spędził na ławce.

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – 60 minut Piotra Parzyszka w meczu PEC Zwolle – Willem II (0:1).

Karol Niemczycki (Breda) – Breda wygrała u siebie z Heerenveen 3:0. Karol Niemczycki całe spotkanie spędził na ławce N.A.C.

Mateusz Klich (Utrecht) – 90 minut i asysta Mateusza Klicha w meczu Heracles – FC Utrecht (2:2).

Eereste Divisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – Gol Wojciecha Golli w meczu Dordrecht – NEC Nijmegen (3:3). Polski obrońca rozegrał całe spotkanie w barwach NEC, które zajęło 3. miejsce w tabeli, dzięki czemu zagra w barażach o awans do Eredivisie.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – Maastricht przegrało na wyjeździe z zespołem Jong Ajax 1:2. Mikołaj Smyłek całe spotkanie spędził na ławce MVV.

Filip Bednarek (De Graafschap) – De Graafschap, z Filipem Bednarkiem w bramce, zremisowało na wyjeździe z Jong AZ 2:2.

Islandia:

1. Liga:

Maciej Majewski (Grindavik) – Grindavik przegrało u siebie z Hafnarfjordurem 0:1 w meczu 1. kolejki islandzkiej ekstraklasy. Maciej Majewski całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – 90 minut w bramce Jubilo w meczu z C-Osaka (1:1).

Jordania:

Pierwsza liga:

Łukasz Gikiewicz (Al-Faisaly) – Gol Łukasza Gikiewicza z rzutu karnego w meczu Al-Faisaly Amman – Al-Ahli (3:0). „Giki”, który rozegrał pełne 90 minut, zanotował również asystę. Polak ma na swoim koncie 13 ligowych trafień.

Important win , goal+ assist

— Lukasz Gikiewicz (@gikiewiczlukasz) 29 kwietnia 2018

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium wygrał przed własną publicznością z Eintrachtem Frankfurt 4:1. Robert Lewandowski całe spotkanie spędził na ławce Mistrza Niemiec.

Łukasz Piszczek (Borussia) – 90 minut i żółta kartka w meczu Werder Brema – Borussia Dortmund (1:1).

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Stuttgart wygrał na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 1:0. Marcin Kamiński wszedł na plac gry w 78. minucie.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Freiburg wygrał u siebie z Kolonią 3:2. Rafał Gikiewicz całe spotkanie spędził na ławce.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – 75 minut Jakuba Błaszczykowskiego w meczu Wolfsburg – HSV (1:3).

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim wygrało u siebie z Hannoverem 3:1. Eugen Polanski całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Darmstadt) – Darmstadt wygrało u siebie z Unionem Berlin 3:1. Artur Sobiech cały mecz spędził na ławce.

Adam Bodzek (Fortuna) – 90 minut Adama Bodzka w meczu Dynamo Drezno – Fortuna Dusseldorf (1:2). Fortuna zapewniła sobie awans do Bundesligi.

Waldemar Sobota (St. Pauli) – St. Pauli wygrało u siebie z Greuther Furth 3:0. Waldemar Sobota wszedł na boisko w 76. minucie.

Norwegia:

2. Liga:

Łukasz Jarosiński (Ham-Kam) – Polski bramkarz obronił rzut karny w meczu Levanger - Hamarkameratene (4:3).

Portugalia:

Primeira Liga:

Michał Miśkiewicz (Feirense) – Drużyna polskiego bramkarza wygrała na wyjeździe z Vitorią Setubal 2:0. Miśkiewicz cały mecz spędził na ławce.

Rosja:

Premjer Liga:

Maciej Wilusz (FK Rostów) – 90 minut i żółta kartka Macieja Wilusza w meczu FK Rostów – Tosno (2:0).

Słowacja:

Fortuna Liga:

Jakub Więzik (Podbrezova) – 72 minuty Jakuba Więzika w meczu Podbrezova – Nitra (1:0).

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Pełne 90 minut Gerarda Bieszczada w bramce MFK w meczu z Senicą (1:2).

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin) – Kurminowski wszedł na plac gry w 63. minucie.

2. liga:

Sebastian Szczepański (Partizan) – Partizan Bardejov przegrał u siebie z Lokomotivią Koszyce 1:3. Szczepański rozegrał pełne 90 minut.

Mateusz Góra (Partizan) – Ryszard Kuźma wpuścił Mateusza Górę na ostatnie 13 minut.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep, z Adamem Stachowiakiem w bramce, przegrał u siebie z Balikesirsporem 0:1. Drużyna polskiego golkipera zagra w barażach o awans do Super Lig.

Łukasz Szukała (Ankaragucu) – Ankaragucu wygrało na wyjeździe z Manisasporem 3:0, Łukasz Szukała całe spotkanie spędził na ławce. Stołeczni wywalczyli sobie awans do tureckiej ekstraklasy.

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – Dynamo Kijów wygrało na wyjeździe z Worskłą Połtawa 1:0. Tomasz Kędziora rozegrał całe spotkanie i zanotował asystę przy zwycięskiej bramce.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – TNS zremisowało u siebie z Cardiff Metropolitan 3:3. Adrian Cieślewicz wszedł na boisko w 79. minucie.

Arkadiusz Piskorski (Druids) – 87 minut i żółta kartka w meczu Druids – Connah's Q. (2:0).

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Juventus wygrał na wyjeździe z Interem Mediolan 3:2, choć do 87. minuty przegrywał to spotkanie. Wojciech Szczęsny całe spotkanie spędził na ławce „Starej Damy”.

Arkadiusz Milik (Napoli) – Napoli przegrało na wyjeździe z Fiorentiną 0:3. Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 58. minucie, po chwili obejrzał żółtą kartkę.

Piotr Zieliński (Napoli) – Piotr Zieliński również wszedł na plac gry w 58. minucie.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – AS Roma wygrała u siebie z Chievo 4:1. Łukasz Skorupski całe spotkanie spędził na ławce.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – Paweł Jaroszyński wszedł na boisko w 28. minucie.

Mariusz Stępiński (Chievo) – Całe spotkanie na ławce Chievo spędził Mariusz Stępiński.

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Gol Dawida Kownackiego w meczu Sampdoria – Cagliari (4:1). Polski napastnik rozegrał pełne 90 minut.
Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – 90 minut rozegrał również Bartosz Bereszyński, który zanotował asystę przy trafieniu Kownackiego.

.@B_Bereszynski19@dkownacki24 = GOL!

Zobaczcie bramkową akcję Polaków w meczu UC Sampdoria v Cagliari Calcio! #włoskarobotapic.twitter.com/7em9NkA8xC

— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 30 kwietnia 2018

Karol Linetty (Sampdoria) – Całe spotkanie rozegrał również Karol Linetty. Reprezentant Polski zanotował asystę przy bramce Quagliarelli na 2:0. Linetty w 39. minucie otrzymał żółtą kartkę.

.@k_linetty z asystą!

Reprezentant Polski podał przy golu Fabio Quagliarelli. Brawo! #włoskarobotapic.twitter.com/wbOg5czgCr

Thiago Cionek (Spal) – 90 minut i żółta kartka w meczu Hellas Verona – Spal (1:3).

Serie B:

Radosław Murawski (Palermo) – Palermo przegrało z Venezią 0:3. Radosław Murawski wszedł na boisko w 76. minucie.

Paweł Dawidowicz (Palermo) – Paweł Dawidowicz całe spotkanie spędził na ławce Palermo.

Tomasz Kupisz (Cesena) – 90 minut w meczu Cesena – Frosinone (1:0).